Wylecieli z drogi! Panie władzo, nie prowadziliśmy!

i

Autor: KMP Kędzierzyn-Koźle Wylecieli z drogi! "Panie władzo, nie prowadziliśmy!"

Opolskie: Pijani wypadli samochodem z drogi. "Nie prowadziliśmy!"

2022-06-22 12:14

Pijani, bez prawa jazdy i z kontrabandą wartą blisko 250 tysięcy złotych. Dwaj mężczyźni z Gliwic wypadli z drogi w województwie opolskim, pomiędzy Roszowickim Lasem a Ciskiem. Byli w stanie wskazującym i zapewniali funkcjonariuszy, że żaden z nich nie kierował samochodem.

Policjanci z komendy w Kędzierzynie-Koźlu w minioną sobotę (18.06.22) interweniowali na drodze pomiędzy Roszowickim Lasem a Ciskiem. Osobowe daewoo wypadło tam z drogi i osiadło na polu. W wozie mundurowi natrafili na dwóch mieszkańców Gliwic; 52 i 43-latka. Ten starszy wydmuchał na alkomacie poniżej 0,5 promila, miał też w przeszłości zabrane prawo jazdy, a młodszy - blisko 2 promile i... aktualny zakaz prowadzenia samochodu. Obaj zgodnie twierdzili, że nie prowadzili samochodu.

Polecamy: Gdzie jest Małgorzata? 17-latka z Opola wyszła z domu i przepadła bez wieści

Bocian wypadł z gniazda i złamał nogę

W trakcie prowadzonych czynności policjanci znaleźli w samochodzie... kilkanaście worków wypełnionych tytoniem! Były bez polskich znaków akcyzy – łącznie ponad 200 kg o wartości blisko 400 tysięcy złotych.

Na miejsce przyjechał śledczy wspólnie z technikiem kryminalistyki, którzy wykonali czynności procesowe i zabezpieczyli ujawniony tytoń. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty związane z przewożeniem nielegalnego tytoniu (art. 65 kks). Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 250 tysięcy złotych. Mieszkańcy Gliwic odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat trzech lub obie te kary łącznie.