Przyszły pod dom i zagryzły osiem z nich. Jedno młode osierocone, dramatyczny widok

2020-04-18 15:18
Opolskie: Wilki zaatakowały w gospodarstwie domowym!
Autor: Mingo123/Pixabay.com Opolskie: Wilki zaatakowały w gospodarstwie domowym!

Dramat rozegrał się w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Kadłub Wolny (woj. opolskie). Jak opisuje TVN 24, wilki przedostały się do zagrody znajdującej się przy gospodarstwie turystycznym i zagryzły osiem owiec. Właściciel gospodarstwa dokonał makabrycznego odkrycia w poniedziałek rano, podczas obchodu. 

- Pomyślałem, że tego nie mogły zrobić żadne psy, tylko wilki. Ale one nigdy w okolicy się nie pojawiały - w rozmowie z TVN 24 powiedział właściciel gospodarstwa. Jedna z owiec osierociła jagnie. Nie było pewności, co to za zwierzęta wdarły się do zagrody, wiec zainstalowano fotopułapkę, która następnej nocy zarejestrowała pojawienie się wilków.

Wilk od 1998 roku znajduję się pod ścisłą ochroną w Polsce. Zwierzęta te żyją w grupach rodzinnych, zwanych watahami o wyraźnej strukturze hierarchicznej. Jak informuje Nadleśnictwo Białowieża (woj. podlaskie), wilki muszą zdobywać pokarm bogaty w białko, to też ich ofiarami najczęściej stają się najsłabsze, chore bądź osamotnione ssaki kopytne. W głównej mierze jego łupem padają jelenie, sarny, rzadziej dziki oraz łosie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 17 IV (goście: Jakubiak, Zgorzelski)