Seks oszuści

i

Autor: Policja

Ukradli fortunę

Seks oszuści w Opolu! Zgarnęli fortunę. Nie zgadniesz, co zrobili

2024-02-21 18:50

Jedni naciągacze oszukują metodą na wnuczka, inni na policjanta, jeszcze kolejni udają hydraulików albo pracowników urzędu ocieplających budynki seniorom. A ci mieszkańcy Opola wykazali się nie lada oryginalnością. Para przestępców nakradła aż dwieście tysięcy złotych, zanim została namierzona i zatrzymana przez policjantów. Seks oszuści zapoczątkowali nową metodę okradania ludzi? Uważaj!

Para oszustów z Opola sprzedawała zabawki erotyczne, ale ich nie wysyłała. Nabrali 160 osób, ukradli fortunę

Para naciągaczy z Opola wymyśliła sobie nowy sposób na nabieranie ludzi i okradanie ich! Jak informują policjanci z Opola, zatrzymali ostatnio 34-letniego mężczyznę i o 31-letnią kobietę, którym przedstawiono zarzuty oszukania ponad 160 osób! Co robiła przestępcza para? Podczas gdy jedni naciągacze oszukują metodą na wnuczka, inni na policjanta, jeszcze kolejni udają hydraulików albo pracowników urzędu ocieplających budynki seniorom, ci mieszkańcy Opola wykazali się nie lada oryginalnością. Oferowali w internecie sprzedaż... gadżetów erotycznych. Amatorzy takich towarów wpłacali pieniądze, ale nigdy nie dostawali towaru. Tym sposobem złodziejski duet zarobił 200 tysięcy złotych. Ale policjanci obserwowali ich od dawna.

"Nieuczciwi sprzedający wystawiali na sprzedaż drobną elektronikę i gadżety erotyczne, których po sfinalizowaniu transakcji nie wysyłali" 

"Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Opolu pracowali nad sprawą oszustw do których miało dochodzić na popularnym portalu aukcyjnym. Według zgłoszeń pokrzywdzonych użytkowników, od grudnia 2022 r. do czerwca 2023 r. nieuczciwi sprzedający wystawiali na sprzedaż drobną elektronikę i gadżety erotyczne, których po sfinalizowaniu transakcji nie wysyłali" - piszą opolscy policjanci na swojej stronie internetowej. Teraz 34-latkowi i 31-latce grozi po 8 lat więzienia.

Sonda
Dostałeś/aś kiedyś wiadomość od oszustów?

QUIZ. Proste pytania, nieoczywiste odpowiedzi. Nie daj się nabrać! 8/15 to już sukces

Pytanie 1 z 15
Jakiego koloru jest "czarna skrzynka" w samolocie?
Chcieli ją oszukać metodą "na wnuczka", jednak to ona ich oszukała!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany