Seniorzy coraz bardziej świadomi! Już nie dają się oszukiwać?

2020-05-28 6:34 Mgorecki
seniorzy
Autor: pixabay.com

Opolscy seniorzy są coraz bardziej świadomi. Policja podsumowuje kolejne przypadki z ostatnich dni, kiedy ataki na różne metody nie słabły, choć zdecydowanie malała ich skuteczność.

Seniorzy z województwa opolskiego są coraz bardziej świadomi. Tak wynika z analizy kolejnych przypadków prób oszustw różnymi metodami. Niezmiennie króluje ta "na wnuczka", czasami w różnych modyfikacjach.

Czytaj też: NIE BĘDZIE klimatyzacji w opolskich autobusach. Prezes MZK stanowczo o EPIDEMII!

W środę (27 maja) policjanci z Brzegu otrzymali zgłoszenia od osób, które stały się celem oszustów. Żaden z seniorów nie dał się oszukać.

W każdym przypadku historia była podobna – ktoś bliski miał spowodować wypadek i teraz aby uniknąć więzienia potrzebne są pieniądze. Nasi seniorzy wiedzieli jak się zachować. Nie wdawali się w dyskusję i szybko kończyli rozmowę. Dzięki ich świadomości każda próba zakończyła się niepowodzeniem oszustów

- relacjonuje policja z Brzegu.

Choć więc oszustów nie brakuje, wielu seniorów na Opolszczyźnie potrafi już odpowiednio na nich reagować.

Ważne informacje dla seniorów:

  • Jeżeli dzwoni do ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny, lub policjanta, i z jakiegoś powodu prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań. Podziel się zaraz tą informacją z bliskimi, nie działaj sam,
  • Funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelanie na inne konta bankowe.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Rynek w Tarnowie prawie gotowy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.