NIE BĘDZIE klimatyzacji w opolskich autobusach. Prezes MZK stanowczo o EPIDEMII!

2020-05-27 14:09 Mgorecki
MZK Opole: Autobusy bez klimatyzacji! Prezes stanowczo o epidemii
Autor: MG

Podróż komunikacją miejską w Opolu w najbliższych dniach może być nieco utrudniona. Rekomendacje ekspertów już od początku sugerowały, żeby klimatyzacji w autobusach nie było. To minimalizuje ryzyko zakażenia koronawirusem. Taką też decyzję podjął prezes MZK z Opola Tadeusz Stadnicki, choć - jak sam przyznaje - sytuacja może się zmienić.

W tej kwestii wciąż jest wiele niewiadomych, a oczywiste jedno: rekomendacja ekspercka, która wyraźnie wskazuje, że lepiej pozostawić klimatyzatory wyłączone. Tak też jest w Opolu, a decyzję podjął prezes MZK, Tadeusz Stadnicki.

Czytaj też: Koniec z maseczkami w Opolu. To już pewne! Dlaczego? [IV etap TERMINY]

Naszym zdaniem ponowne ich (klimatyzatorów - red.) uruchomienie uzależnione winno być od aktualnej oceny tego ryzyka (transmisji wirusa - red.) przez służby sanitarne i ekspertów. Istotnym może okazać się również rozwój możliwości wprowadzenia rozwiązań technicznych w systemach klimatyzacyjnych minimalizujących lub eliminujących to ryzyko

- mówi prezes MZK w Opolu.

Opole. Autobusy bez klimatyzacji. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ministerstwo Zdrowia operuje głównie na rekomendacjach i wskazówkach, a ostateczna decyzja zwykle należy do zarządcy konkretnym fragmentem gospodarki. W tym wypadku, komunikacji miejskiej. Zatem sytuacja może się zmienić, kiedy np. zdecydowanie spadnie liczba zachorowań. O tym "spadku" również wspomniał prezes MZK w Opolu.

[...] czy informacja Ministerstwa Zdrowia dotycząca dnia wczorajszego, tj. 26.05. o odnotowaniu 445 przypadków kolejnych zakażeń i kilkunastu zgonów oznacza rzeczywiście oczekiwany przez wszystkich globalny spadek tego zagrożenia…? Stąd też wydaje się prawdopodobne, że ostatecznie decyzje w tym zakresie mogą mieć charakter lokalny uzależniony od rozwoju sytuacji na danym terenie. Na chwilę obecną jednak takie decyzje w naszym przypadku nie zostały podjęte

- relacjonuje stanowisko spółki Tadeusz Stadnicki.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Czy to dobrze, że znika obowiązek noszenia maseczek? SONDA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.