Koniec z maseczkami w Opolu. To już pewne! Dlaczego? [IV etap TERMINY]

2020-05-27 12:02 Mgorecki
Kiedy maseczki przestaną być obowiązkowe?
Autor: Pixaby Kiedy maseczki przestaną być obowiązkowe? W Krakowie będzie można je ściągnąć

Na konferencji prasowej m.in. ministra Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego w środę (27 maja) poinformowano o decyzji zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Nowe zasady już od 30 maja. Na początku czerwca wrócą także wesela i kina.

Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki?

Na tę odpowiedź czekała cała masa opolan! Odpowiadamy, po słowach premiera: od 30 maja nie musimy nosić maseczek ochronnych. Wciąż jednak obowiązują nas zasady trzymania dystansu społecznego.

- Od 30 maja zmieniamy zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe - poinformowała na Facebooku Kancelaria Premiera.

Koniec z maseczkami. Współczynnik reprodukcji wirusa jednak nieistotny?

Wcześniej, dywagowano, że ten obowiązek zostanie zniesiony tylko dla tych województw, w których współczynnik reprodukcji wirusa będzie wynosił mniej, niż 1. dziś na konferencji prasowej premier rozwiał wątpliwości - obowiązek noszenia maseczek zniesiony jednak dla wszystkich.

Czytaj więcej: Co z maseczkami? W środę premier poda szczegóły znoszenia kolejnych obostrzeń. To koniec z maseczkami na Opolszczyźnie?

Co z weselami?

Te również wrócą. Od 6 czerwca - i na razie tylko do 150 osób.

Koncerty plenerowe, kina

Według słów Piotra Glińskiego, od 6 czerwca będziemy już mogli wrócić do kin i teatrów. W tych miejscach obowiązują jednak zasady: tylko w maseczce ochronnej i na sali 50 proc. maksymalnego zapełnienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Pierwsze kino samochodowe w Łodzi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.