Kijem do golfa zabili mojego Maćka

i

Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS Kijem do golfa zabili mojego Maćka

Czy wyrok jest sprawiedliwy?

Skatowali 22-letniego Maćka kijem do golfa. Jest wyrok w sprawie morderstwa z Nysy

2022-10-06 18:31

22-letni Maciej został skatowany kijem golfowym. Wszystko dlatego, że żona jednego z oprawców skłamała, że ktoś rzuca w okna ich mieszkania kamieniami. Chciała, by mężczyzna wrócił do domu. Choć Maciek był niewinny, został pobity na śmierć. Właśnie zapadł wyrok dla trzech oprawców.

Skatowali Maćka, bo żona kłamała

Minęły cztery lata, a nadal okoliczności tej zbrodni przerażają, ponieważ Maciek zginął zupełnie przypadkowo. I to przez ludzką głupotę. Student z Nysy pewnego październikowego dnia 2018 roku poszedł z kolegami na parking, żeby pokopać piłkę. Nie było w tym nic nadzwyczajnego - równy teren, oświetlony latarniami. To wystarczyło, by zrobić sobie małe boisko. Nagle do chłopców podeszła grupa mężczyzn. Znali się z widzenia. Przybysze zaatakowali Maćka i jego kolegów. Zaczęli go okładać kijem do golfa! Mający 22 lata Maciej trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Po kilku dniach zmarł. Policja szybko dotarła do sprawców. Całe zajście nagrała kamera monitoringu. Dlaczego 22-letni Maciek został skatowany przez napastników? Wszystko przez kłamstwo kobiety. Żona jednego z oprawców powiedziała małżonkowi, że ktoś rzuca w ich okna kamieniami. Skłamała, gdyż... chciała go szybciej sprowadzić do domu. Mężczyzna postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość razem ze swoimi kolegami. Finał okazał się tragiczny. 

Zabójstwo 22-latka z Nysy. Jest wyrok dla trzech oskarżonych

Na ławie oskarżonych zasiedli Piotr G., Patryk D., Patryk M. i obywatel Ukrainy, Vladyslav P. Proces dotyczył pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Po informacji biegłego, który uznał, że analiza zapisu monitoringu może wskazać osobę zadającą ofierze śmiertelne ciosy, zmieniono kwalifikację czynu na zabójstwo. Głównym oskarżonym był 19-letni Patryk D. Mężczyzna popełnił jednak samobójstwo w areszcie.

W czwartek sąd ogłosił wyrok. Na siedem lat pozbawienia wolności za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym oraz groźby karalne został skazany Patryk M. Kolejny oskarżony, Piotr G. za pomoc w przestępstwie otrzymał karę 4 lat pozbawienia wolności. Obywatel Ukrainy ma spędzić w więzieniu sześć miesięcy. Wyrok jest nieprawomocny.

Jest wyrok za zabójstwo na dworcu PKS w Kaliszu! To głosy kazały mu zabić?
Sonda
Czy wyrok dla oprawców Maćka jest sprawiedliwy?

Tak książka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów "true crime".

Jak rodzi się ZŁO? Posłuchaj rozmowy z autorką, Martą Kiermasz!

Listen to "Jak rodzi się ZŁO w człowieku? [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają