Strajk Kobiet. Opole "ZBIERA SIŁY"! Przerwa w PROTESTACH? Co się wydarzy w piątek?

2020-10-29 13:49 mgorecki
Strajk Kobiet. Opole Zbiera siły. Kulminacja w piątek??
Autor: archiwum prywatne Strajk Kobiet. Opole "Zbiera siły". Kulminacja w piątek??

Strajk Kobiet przechodzi ulicami niemal wszystkich miast w Polsce. Opole ma już za sobą przemarsz około 2 tysięcy osób. "Niektórzy mówią, że to drugi największy w historii Opola, organizowany przeze mnie protest" - komentuje Iwona Gałązka z Lewicy. Po kilku dniach tłumnych spacerów czas na przerwę? "Dzisiaj zbieramy siły na piątek" - przekazują organizatorzy i zapowiadają podjęcie kolejnych decyzji.

W środę (29 października) w Opolu odbył się największy dotąd protest mieszkańców. Według danych z różnych źródeł, na "spacer" wyszło blisko 2 tysiące opolanek i opolan w różnym wieku.

Zobacz relację z ostatniego Strajku Kobiet w Opolu: Strajk Kobiet w Opolu. Co za TŁUM! Prezydent na proteście. Tak GORĄCO jeszcze nie było! [WIDEO]

Organizator protestów - Ogólnopolski Strajk Kobiet - poinformował, że w czwartek (29 października) zgromadzenia nie będzie. Podobna decyzja zapadała m.in. w Szczecinie. Z kolei w takich miastach jak Wrocław, czy Toruń przerwy od protestów nie ma.

- Dzisiaj zbieramy siły na piątek i także dzisiaj zapadnie decyzja o tym co będzie się działo - przekazuje OSK z Opola i dodaje, że to nie wyklucza zgromadzeń oddolnych. - Rozumiemy także, że chcielibyście sami coś zorganizować. Pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie i zachowajcie spokój - czytamy.

Na Śląsku kulminacja planowana jest na piątek. Co w piątek wydarzy się na ulicach Opola? OSK najprawdopodobniej poinformuje o podjętej decyzji jeszcze dzisiaj.

Epidemiolog, prof. Maria Gańczak: Statystyki ministerstwa to wierzchołek góry lodowej. Krótkotrwały lockdown jest konieczny [Super Raport]