Strajk Kobiet w Opolu. Co za TŁUM! Prezydent na proteście. Tak GORĄCO jeszcze nie było! [WIDEO]

Strajk Kobiet. Takich tłumów jeszcze nie było! Opole zalane protestami!
Autor: OSK Opole Strajk Kobiet. Takich tłumów jeszcze nie było! Opole zalane protestami!

Strajk Kobiet w Opolu po raz kolejny przeszedł ulicami miasta. Tym razem został pobity absolutny rekord frekwencyjny, a według różnych źródeł na miejscu było do 2 tysięcy osób. Do protestu dołączył prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski, który już wcześniej deklarował swoje oddanie sprawie. "Dziękujemy za wsparcie kobiet Pani Arku" - czytamy na jednym z transparentów. Bębny, samochody, rozemocjonowany tłum i głośne, frywolne okrzyki! Tak gorąco w Opolu jeszcze nie było! Zobaczcie szczegółową relację z protestów i rozmowę z jednym z przedstawicieli Lewicy.

Strajk Kobiet w Opolu. Takich tłumów jeszcze nie było! Prezydent "na spacerze"

Środa była kolejnym dniem masowych protestów w Opolu. Tym razem tłum - według wielu szacunków - osiągnął absolutny rekord, który szacuje się na ok. 2 tysiące mieszkańców. Gremialny spacer w Opolu się wzmaga i nic nie wskazuje na to, aby szybko się skończył. W środę po raz pierwszy do tłumu dołączył prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Stanowisko ws. zajął już w poniedziałek: Strajk Kobiet. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zabiera głos! PIEKIELNIE mocne słowa! Oberwało się KACZYŃSKIEMU! i kobiety najwyraźniej o tym nie zapomniały. W tłumie pojawił się transparent z hasłem: "Dziękujemy za wsparcie kobiet, Panie Arku"

Zobacz relację ze Strajku Kobiet w Opolu! "Jarek, niestety, ten rząd obalą kobiety!", "Kto nie skacze ten za PiS-em hop, hop, hop!"

Masowy bunt w Opolu! Takich tłumów jeszcze nie było!

Środowy protest - standardowo już - rozpoczął się pod tzw. "babą na byku", czyli na pl. Wolności. Po spacerze przez Zaodrze, ul. Nysy Łużyckiej i pl. Daszyńskiego spacerujący opolanie wrócili na pl. Wolności, gdzie Iwona Gałązka - koordynatorka protestów - przemawiała do tłumu.

- Dzisiaj, to co jest najbardziej kluczowe, to to, że większość społeczeństwa jest za tym, że to kobieta powinna decydować o ciąży. Nie zatrzymamy się dopóki nie zostanie to zalegalizowane. Jeśli chodzi o legalizację, partia Razem złożyła w koalicji z Lewicą dwie ustawy: jedna depenalizacyjna, czyli ratunkowa, a druga aborcyjna. Ta aborcyjna dot. wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej [...] - mówiła do zgromadzonych aktywista Lewicy.

Strajk Kobiet przybiera na sile. Opole idzie na rekord

W Opolu protesty trwają od samego początku. Według Amadeusza Hoffmana z Federacji Młodych Socjaldemokratów, ostatnie wydarzenia jedynie maksymalizują skalę wystąpień, a Opole idzie na rekord. - Ludzie są naprawdę wkurzeni, myślę że wraz jeszcze z chęciami na powołanie na rzecznika praw obywatelskich posła, który zainicjował cały wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, ludzie wkurzyli się jeszcze bardziej i byli jeszcze bardziej zmotywowani, żeby dzisiaj wejść - komentuje.

Opolskie protesty relacjonujemy na żywo na Facebooku!

Czarny Spacer w Katowicach