Tylko zahaczyła lusterkiem. On dachował z dziećmi, ona uciekła! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-10-27 16:59
Kędzierzyn-Koźle: Groza na Brzechwy! Tylko zahaczyła lusterkiem, on dachował z dziećmi, ona uciekła [ZDJĘCIA]
Autor: Grzegorz Banaś/OSP Cisowa Kędzierzyn-Koźle: Groza na Brzechwy! Tylko zahaczyła lusterkiem, on dachował z dziećmi, ona uciekła [ZDJĘCIA]

W Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) akcja odnalezienia odpowiedzialnej za ten wypadek kobiety trwała 9 dni. Dziś wiemy już, że winna jest 26-letnia Ukrainka, która na ul. Brzechwy, pomiędzy osiedlami Kuźniczka i Cisowa, uderzyła lusterkiem w jadącego z naprzeciwka forda. Jego kierowca dachował wraz ze swoimi dziećmi w środku, a ona pojechała dalej.

Tragiczny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Do obtarcia zakończonego dachowaniem doszło w czwartek (14 października) ok. godz. 17:00. Służby otrzymały wiadomość, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zakończył jazdę na własnym dachu. Prawda okazała się jednak nieco bardziej skomplikowana...

Kędzierzyn-Koźle: Zgroza na Brzechwy! Dachował z dziećmi po obtarciu lusterkiem. Ona odjechała [ZDJĘCIA]

Z samochodowego rejestratora zabezpieczonego z rozbitego forda wynikało, że winę za wypadek ponosi wyprzedzająca z naprzeciwka kobieta za kierownicą dacii. Podczas wymijania zaledwie musnęła forda w lusterko, ale efekty okazały się straszne. Moment kolizji doskonale widać (i słychać) na nagraniu wideo poniżej.

Zobacz też: Byczyna: Wszedł na wiadukt. "Czekam na pociąg, żeby skoczyć"

Po zderzeniu i wypadku forda, kobieta odjechała, pozostawiając mężczyznę z dziećmi w przewróconym samochodzie. Na szczęście, nikomu nic poważnego się nie stało, a kilka dni później - dzięki wsparciu świadków wypadku - udało się zatrzymać podejrzaną o spowodowanie kolizji 26-letnią Ukrainkę. Kobieta dostała kilka punktów karnych i zapłaciła wysoki mandat.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?