22-latek z Płocka zginął po upadku z wysokości! Trzech mężczyzn zatrzymanych, prokuratura nie wyklucza zbrodni

i

Autor: Damian Cybulski i Dawid Kalinowski; www.gov.pl/web/po-plock/prokuratura-rejonowa-w-gostyninie Prokuratura ujawniła nowe informacje ws. śmierci 22-latka z Płocka, którego ciało znaleziono na terenie tzw. okrąglaków w Miałkówku

Doszło do zabójstwa?

22-latek z Płocka zginął po upadku z wysokości! Trzech mężczyzn zatrzymanych, prokuratura nie wyklucza zbrodni

2022-10-07 13:26

Prokuratura ujawniła nowe informacje ws. śmierci 22-latka z Płocka, którego ciało znaleziono na terenie tzw. okrąglaków w Miałkówku. Już na początku zaistniało podejrzenie, że mogły się do tego przyczynić inne osoby, bo śledczy ujawnili, że mężczyzna zginął po upadku z wysokości, a do tego został wcześniej pobity. W tej sprawie zatrzymano trzy osoby.

22-latek z Płocka zginął po upadku z wysokości. Trzech mężczyzn zatrzymanych po zdarzeniu w Miałkówku

22-latek z Płocka zginął po upadku z wysokości, ale prokuratura nie wyklucza, że doszło do zbrodni. Jego ciało znaleziono na terenie dawnego ośrodka wypoczynkowego w Miałkówku, tzw. okrąglaków, pod koniec sierpnia br. Śledczy nie zdradzali na początku zbyt wielu informacji, podejrzewając, że w zdarzeniu mogły brać też udział inne osoby. Jak informuje Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku, dwie z nich zostały zatrzymane jeszcze pod koniec sierpnia, a kolejna - w połowie września.

- Wszystkim mężczyznom zostały postawione zarzuty z art. 158 kk, tj. udziału w pobiciu, ale kwalifikacja czynu może się jeszcze zmienić. Na ciele denata ujawniono też obrażenia, które powstały po upadku z wysokości, dlatego nie wykluczamy, że ktoś mógł go np. popchnąć - wyjaśnia.

Tajemnicza śmierć 22-latka z Płocka. W tle konflikt z zatrzymanym mężczyzną

Jak dodaje, zatrzymani to osoby dwudziestokilkuletnie, do 30. roku życia, którzy zostali ponadto tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Jeden z nich miał być ponadto skonfliktowany z ofiarą, którą obwiniał o zniszczenie swojego samochodu. Feralnego dnia między nim a 22-latkiem prawdopodobnie doszło do kłótni.

Śledztwo ws. śmierci 22-latka z Płocka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gostyninie.

Sonda
Jak oceniacie działanie wymiaru sprawiedliwości?
Zaatakował kierowcą MPK Wrocław. Bił i kopał go na pętli autobusowej
Nasi Partnerzy polecają