Chcesz być eko? Wpadnij do Galerii Wisła!

i

Autor: Galeria Wisła

Chcesz być eko? Wpadnij do Galerii Wisła!

2019-10-16 11:12

W najbliższą sobotę, 19 października, odbędzie się tam wydarzenie pod hasłem: EkoŻycie, w czasie którego Sandra Panuś i Lidia Pokorska z pracowni Pitu Pitu Płock będą chciały nauczyć płocczan, jak być ekologicznym w różnych dziedzinach życia.

Od 12 do 18 w Galerii Wisła będzie można będzie można samemu sprawdzić się w szyciu wielorazowych woreczków i siatek na zakupy albo sadzeniu roślin, w czasie gdy najmłodsi wezmą udział w warsztatach kreatywnych poświęconych ekologii. Imprezie będzie także towarzyszyć część edukacyjna o segregacji śmieci i wystawa grafik autorstwa mieszkańców Płocka.

- Mamy w planach uszycie 400 woreczków - na każdego będzie czekał wycięty materiał - bo wykonanie jednego zajmuje ok. 5 minut - mówi Sandra Panuś. - Mogą się tego podjąć nawet osoby, które nie miały do tej pory jakiegokolwiek kontaktu z maszyną do szycia, bo nie jest to trudna rzecz, a dodatkowo wszystko będziemy pokazywać i jeśli będzie taka potrzeba, na bieżąco pomożemy - oczywiście sam woreczek będzie można ze sobą zabrać.

Z kolei na zajęciach dla dzieci pojawią się specjalnie zaprogramowane roboty, które będą je przy okazji edukować, jak właściwie segregować odpady.

- Przygotowałyśmy też dla nich gazetki, które powinny im ułatwić zapoznanie się z tematem bycia eko - dodaje Lidia Pokorska. - Ze wszystkimi chętnymi będziemy ponadto sadzić różne rośliny, w tym zioła, do własnoręcznie zrobionych doniczek z butelek. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny - jego patronem medialnym jest Radio Eska.