Ciechanów. Żuraw czekał na śmierć. Piękny gest myśliwego! [ZDJĘCIA]

2021-01-21 10:24 Michał Michalak
Ciechanów. Żuraw przymarzł do zbiornika z wodą! Trafił do ptasiego SPA [ZDJĘCIA]
Autor: J. Petrykowski, T. Kaźmierczak/Nadleśnictwo Ciechanów/Facebook.com Nadleśnictwo Ciechanów poinformowało o żurawiu, który przymarzł do zbiornika z wodą. Uratował go myśliwy, a ptak trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Napromku

Jak informuje Nadleśnictwo Ciechanów, jeden z myśliwych pomógł żurawiowi, który przymarzł do zbiornika z wodą. Mężczyzna znalazł ptaka w czasie dokarmiania bażantów i kuropatw. Żuraw wskoczył na zbiornik z wodą, by się napić, ale do jego krawędzi przymarzły część tułowia i jedno ze skrzydeł ptaka. Myśliwy uwolnił żurawia, którego czeka teraz rehabilitacja w specjalnym ośrodku.

Ciechanów. Żuraw czekał na śmierć. Piękny gest myśliwego!

Żuraw przymarł do zbiornika z wodą, ale został uratowany - informuje Nadleśnictwo Ciechanów. Zobaczył go myśliwy, pan Robert, który wybrał się na dokarmianie bażantów i kuropatw. Żuraw wskoczył na zbiornik z wodą, by się napić, a w tym czasie do krawędzi naczynia przymarzła część jego tułowia i jedno ze skrzydeł. Ptaka czekała niechybna śmierć, ale mężczyzna wrócił do samochodu po narzędzia i oswobodził go.

- Po akcji ratunkowej ptak trafił do leśnictwa Rydzewo, gdzie został ogrzany i napojony, a następnie przetransportowany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Napromku - informuje Nadleśnictwo Ciechanów.

Po pobycie w ptasim SPA żuraw, który przymarzł do zbiornika na wodę, wróci oczywiście na wolność.

Czytaj też: Ciechanów. Postawili przed jej blokiem krzyż i podpalili! Groźby pod adresem PRZERAŻONEJ 32-latki

Czytaj też: OKRUTNA nagonka na proboszcza z Bogatego! "Ksiądz z Covidem chodził po kolędzie, aż go ludzie zgłosili do sanepidu"

Czytaj też: Płońsk. POTĘŻNE zderzenie volkswagena z szynobusem! Auto wylądowało na dachu [ZDJĘCIA]

Ciechanów. Żuraw czekał na śmierć. Piękny gest myśliwego! [ZDJĘCIA]

Zimowe ćwiczenia żołnierzy

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!