Dantejskie sceny w Płocku! 43-latek, po ściągnięciu z dachu bloku, chwycił za nóż [WIDEO]

2021-12-14 0:01
Dantejskie sceny w Płocku! 43-latek, po ściągnięciu z dachu bloku, chwycił za nóż [WIDEO]
Autor: emmanuelpuz/cc0/Pixabay.com Mieszkaniec Płocka, po awanturze domowej, wszedł na dach bloku przy ul. Łączniczek i groził, że skoczy, zdj. ilustracyjne

Mieszkaniec Płocka, po awanturze domowej, wszedł na dach bloku przy ul. Łączniczek i groził, że skoczy. Na miejscu pojawili się negocjatorzy z policji w Płocku, którzy przekonali 43-latka, by zszedł na dół. Gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, desperat chwycił za nóż i poszedł do pobliskiej restauracji. Później udał się do banku.

Dantejskie sceny w Płocku! 43-latek, po ściągnięciu z dachu bloku, chwycił za nóż

Mieszkaniec Płocka chciał popełnić samobójstwo po awanturze domowej, do której doszło w piątek 10 grudnia w godzinach porannych. Mężczyzna, wspinając się po balkonach bloku przy ul. Łączniczek, wszedł na dach budynku i groził, że skoczy - informuje Petronews. Na miejscu przyjechali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Płocku, w tym negocjatorzy, którym udało się przekonać 43-latka do zejścia na dół. W międzyczasie strażacy rozstawili jednak na dole skokochron. Gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, bo mieszkaniec Płocka sam zrezygnował z podjęcia próby samobójczej, mężczyzna przystawił sobie do gardła nóż, a na jego ręce pojawiła się krew. 43-latek groził, by się do niego nie zbliżać, inaczej znowu podejmie próbę odebrania sobie życia. Nadal trzymając nóż, poszedł do sąsiedniej restauracji, a po tym jak z niej wyszedł, udał się do pobliskiego banku.

- W budynku mężczyzna zasłabł, ale szybko został przekazany pod opiekę medyków. Nikt poza nim nie ucierpiał - informuje policja w Płocku.

W czasie gdy mieszkaniec Płocka skierował swoje kroki d o restauracji, a następnie banku, cały czas towarzyszyli policyjni negocjatorzy. Ostatecznie 43-latka zabrała z miejsca zdarzenia karetka pogotowia, która przetransportowała go do szpitala.

Czytaj też: Płock. Nastolatek wyniesiony nieprzytomny z autobusu! Jego ojciec ma żal do pasażerów

Czytaj też: Czarna seria w Gostyninie! Trzeci zgon w 8 dni. Znów nie było karetki

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

    Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111    Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123    Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212    Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108    Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123    pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Krystyna Dulewicz na cmentarzu. Mąż zmarł na Covid, nęka ją SANEPID
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE