Dom Polny w Płocku kandydatem na Ulubieńca Polski! Głosowanie trwa!

2020-10-16 14:00 Michał Michalak
Dom Polny w Płocku kandydatem na Ulubieńca Polski! Głosowanie trwa!
Autor: materiały prasowe Dom Polny w Płocku jest kandydatem na Ulubieńca Polski w konkursie Życie w Architekturze

Dom Polny w Płocku bierze udział w ogólnopolskim konkursie Życie w Architekturze. Jego wygranie skutkuje nadaniem tytułu Ulubieńca Polski, do czego dojdzie na uroczystej gali 19 listopada w Warszawie. Celem konkursu jest promocja największych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce i wzrost społecznego zainteresowania jej rolą. 12 października ruszyło głosowanie na najlepsze propozycje z całej Polski.

Dom Polny w Płocku ma szansę na tytuł Ulubieńca Polski, który jest przyznawany laureatom konkursu Życie w Architekturze. Organizowany przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 r. plebiscyt ma na celu promocję największych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce i wzrost społecznego zainteresowania jej rolą.

W tegorocznej edycji nominacje przyznano w 7 kategoriach: najlepszy budynek użyteczności publicznej, najlepszy budynek wielorodzinny, najlepszy budynek jednorodzinny, najlepsza przestrzeń publiczna, najlepszy obiekt komercyjny, najlepszy obiekt projektowany dla klimatu, najlepszy obiekt odpowiedzialny społecznie. Biorą w niej udział obiekty powstałe w latach 2015-2019.

Dom Polny w Płocku został nominowany w kategorii "Najlepszy budynek jednorodzinny". Powstanie obiektu to inicjatywa prywatna. Wyróżnia się m.in. tym, że dzięki zastosowaniu kamienia polnego dom stał się częścią naturalnego krajobrazu. Głosowanie na Ulubieńca Polski w konkursie Życie w Architekturze rozpoczęło się 12 października i potrwa przez kolejne 15 dni. Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy na uroczystej gali w Warszawie 19 listopada. Czy znajdzie się wśród nich Dom Polny w Płocku? Możecie na niego głosować, klikając TUTAJ.

Metallica, Red Hoci, Nirvana i inni. Najlepsze covery wszech czasów! [GALERIA]

Nowy park na Dworcowej w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.