Dyrektor III Liceum w Płocku: To rzecz, która znacznie zwiększy nasze możliwości

i

Autor: III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku

Dyrektor III Liceum w Płocku: To rzecz, która znacznie zwiększy nasze możliwości

2019-10-17 13:26

Mowa o nowej pracowni informatycznej, na którą szkoła dostała dofinansowanie z samorządu województwa mazowieckiego. Mimo że sala będzie gotowa od nowego roku kalendarzowego, dyrekcja placówki już teraz uruchomiła dla uczniów zajęcia uzupełniające poświęcone grafice 3D.

III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku jest jedną z 19 szkół z subregionu płockiego obejmującego powiaty: płocki, sierpecki i gostyniński, która otrzymała dofinansowanie.

- Mamy 3 sale informatyczne, ale zwłaszcza jedna z nich wymagała pilnej modernizacji - mówi dyrektor placówki Agnieszka Wierzchowska. - Chcąc wyjść na potrzeby naszych uczniów, postanowiliśmy wziąć udział w programie województwa mazowieckiego, z którego pozyskaliśmy środki.

Dzięki temu w nowej pracowni znajdą się: stoliki/ławki komputerowe, krzesła szkolne, a przede wszystkim 16 laptopów wraz z akcesoriami i oprogramowaniem biurowym oraz drukarka 3D.

- Musimy iść z duchem czasu, dlatego inwestujemy w nowe technologie, bo jednocześnie inwestujemy przecież w naszych podopiecznych - kontynuuje. - Chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju, dlatego od początku trwającego już roku szkolnego uruchomiliśmy zajęcia uzupełniające z grafiki 3D. Na razie mają przede wszystkim wymiar teoretyczny, ale już niedługo każdy z uczestników będzie mógł zobaczyć, jak jego wiedza wygląda w praktyce.

Koszt przygotowania nowej sali informatycznej dla III Liceum wynosi blisko 68 tys. złotych, z czego 47,5 tys. to kwota dofinansowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany