Dziś NAJZIMNIEJSZA noc w POLSCE!? Śnieg, potężne MROZY, zamiecie i zawieje! Gdzie będzie najgorzej? [ZDJĘCIA]

2021-01-16 17:44 mgorecki
Najmroźniejszy weekend w Polsce! Zobacz jak wygląda w różnych reginach kraju! [ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW]
Autor: Remigiusz Biały Bielawa, jezioro bielawskie, woj. dolnośląskie

Przed nami najzimniejsza noc w Polsce! Synoptycy nie pozostawiają złudzeń, w niektórych regionach Polski w nocy z soboty na niedzielę temperatury spadną do zawrotnych - 25°C! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalny apel, IMGW ostrzeżenia pogodowe, a GDDKiA informuje, że do tej pory wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Jaka pogoda w Polsce 16.01.21 r.? Zobacz, gdzie będzie najzimniej!

Mróz, opady śniegu, zawieje i zamiecie. Przed nami najzimniejsza noc w roku?

Jeśli stęskniliście się za widokiem prawdziwej, śnieżnej i mroźnej zimy w Polsce, dziś jest idealny dzień, żeby ją sobie przypomnieć! Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski ostrzegał jeszcze przed weekendem, że temperatury w ten weekend (16-17.01.) sięgną ok. -22°C. Według prognoz samego IMGW, w niektórych miejscach termometry pokażą jeszcze mniej - bo -25°C! To absolutny rekord od przeszło dwóch lat!

Ostrzeżenie i mapę prognozowanych mrozów udostępnił m.in. RCB.

Potężna mrozy w całej Polsce! Gdzie w nocy będzie najzimniej? [PROGNOZA]

Obecnie wydane ostrzeżenia IMGW obowiązują w w województwach:

  • pomorskim,
  • warmińsko-mazurskim,
  • kujawsko-pomorskim,
  • mazowieckim,
  • podlaskim,
  • lubelskim,
  • świętokrzyskim,
  • łódzkim

i w kilku miastach województwa śląskiego i małopolskiego: Bielsko-Biała, Nowy Sącz.

We wszystkich tych regionach ostrzeżenia wskazują na temperaturę minimalną do -20°C w nocy. Dodatkowo, w południowej części kraju prognozuje się wystąpienie zawiei i zamieci śnieżnych - to ze względu na silny wiatr (do 20 km/h) i opady śniegu, który w ciągu dnia przysypał wiele regionów.

Potężne mrozy i gruba warstwa śniegu! Zobacz, jak wygląda zima w Polsce! [ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW]

IMGW ostrzega kolejne regiony. Prognoza zagrożeń dla całego kraju!

To wciąż nie koniec! Synoptycy IMGW prognozują, że mróz utrzyma się w kraju nieco dłużej - mniej więcej do poniedziałku (18.01). Od niedzielnego poranka (7.30) ostrzeżenia przed marznącymi opadami i trudnymi warunkami na drogach obowiązują w całej Polsce! Do śniegu może dołączyć wtedy... deszcz. Na drogach zrobi się naprawdę nieprzyjemnie!

- Noc z niedzieli na poniedziałek nadal z temperaturami do -22 stopni. Temperatura w centrum kraju może spaść do -16 stopni - przekazał w rozmowie z PAP Walijewski. W dzień nieco cieplej, ale - jak zaznacza IMGW - temperatury ujemne w dalszym ciągu będą osiągały wartości dwucyfrowe.

Andrzej Stękała miał MOKRY kłopot z maseczką