Ferie zimowe 2021. Mazowieckie: co mają robić uczniowie w czasie przerwy?

2021-01-04 13:29 Michał Michalak
Ferie zimowe 2021. Mazowieckie: co mają robić uczniowie w czasie przerwy?
Autor: PublicDomainPictures/cc0/Pixabay.com Ferie zimowe 2021. Mazowieckie: co mają robić uczniowie w czasie przerwy?

Ferie zimowe 2021. Mazowieckie: co mają robić uczniowie w czasie przerwy? W związku z epidemią koronawirusa w Polsce ferie zimowe 2021 w całym kraju rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają przez kolejne 2 tygodnie. Zbiegły się one z okresem narodowej kwarantanny, dlatego w tym czasie niedostępne będą miejsca, gdzie na ogół spędzali czas uczniowie.

Ferie zimowe 2021. Mazowieckie: co mają robić uczniowie w czasie przerwy?

Ferie zimowe 2021 obowiązują w tym roku od 4 do 17 stycznia, a z powodu epidemii koronawirusa w Polsce ich termin jest taki sam dla wszystkich województw, w tym dla mazowieckiego. Również do 17 stycznia potrwa w naszym kraju kwarantanna narodowa, a to oznacza, że w tym samym czasie nieczynne będą: hotele i schroniska, stoki narciarskie, obiekty sportowe (są otwarte tylko dla zawodowych sportowców), domy kultury, muzea, hale widowiskowo-rozrywkowe, czyli miejsca, gdzie na ogół spędzali przerwę uczniowie.

W ferie zimowe 2021 są też jednak pewne wyjątki od powyższych reguł, jako że szkoły i inne placówki oświatowe mogą w tym czasie organizować półkolonie dla uczniów klas I-IV. Z pozostałych miejsc otwarte pozostają ogrody: zoologiczne, zoobotaniczne i botaniczne. Część placówek kulturalnych zaplanowała na czas ferii zimowych 2021 zajęcia online, więc warto prześledzić ich strony internetowe i media społecznościowe. Podobną ofertę przygotowała nawet Telewizja Publiczna, wybierając na ambasadorkę "Ferii z TVP" piosenkarką Roksanę Węgiel.

Na ferie zimowe 2021 w Płocku specjalne zajęcia dla uczniów przygotowały: Płocka Galeria Sztuki, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki i Książnica Płocka. POKiS stawia na projekt Kultura na Wynos 2.0, który, jak czytamy, "przyniesie wiele ciekawych i twórczych zajęć na zimowe dni", a Książnica Płocka w ferie zimowe 2021 zaprasza do udziału w „Biblioferiach na wesoło, chociaż smutno wkoło!”.

Z kolei w ferie zimowe 2021 w Płockiej Galerii Sztuki w czasie warsztatów plastycznych, spacerów i wirtualnych spotkań ze sztuką będzie można kreatywnie i ciekawie spędzić czas w ramach cyklu „W składzie ze sztuką” lub wspólnie odkrywać i eksperymentować podczas wirtualnych spotkań „Artysta z wyobraźnią”, które poprowadzą płoccy twórcy. Punktem wyjścia do zaprezentowanych przez nich działań, oprócz tytułowej wyobraźni, staną się ich własne prace.

Płock. Bili go i grozili jego rodzinie, zabierając 85 tys. euro! To przez niemiecką plantację konopi [ZDJĘCIA]

Agata Duda oszaleje z radości. Jest potwierdzenie, to już pewne! Gratulacje!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!