Strajk Kobiet Gostynin. Ministranci i Odnowa w Duchu Świętym nie pomogli. Plac przed kościołem zniszczony [AKTUALIZACJA]

2020-11-22 15:54 Michał Michalak
Strajk Kobiet Gostynin. Ministranci i Odnowa w Duchu Świętym nie pomogli. Plac przed kościołem zniszczony [AKTUALIZACJA]
Autor: MOs810/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Strajk Kobiet Gostynin. Ministranci i Odnowa w Duchu Świętym nie pomogli. Plac przed kościołem zniszczony [AKTUALIZACJA]

Na nic zdała się interwencja ministrantów i grupy Odnowa w Duchu Świętym, którzy otoczyli kościół NMP Matki Kościoła w Gostyninie w poniedziałek. O ile sam protest przebiegał pokojowo i nie doszło do żadnych incydentów, to i tak doszło do zniszczenia placu przed świątynią. Nieznani sprawca/y zakradli się na teren kościoła w nocy i napisali: "Jeb** PiS" i "LGBT".

Jak informuje Gostynin24.pl, ministranci i Odnowa w Duchu Świętym otoczyli w poniedziałek kościół NMP Matki Kościoła w Gostyninie w obawie przed osobami biorącymi udział w Strajku Kobiet. Protestujący mieli jednak pokojowe zamiary i nie wydarzyło się nic, co wymagałoby specjalnej interwencji. Mimo to doszło do zniszczenia placu przed kościołem, bo we wtorek nad ranem ujawniono na nim napis: "Jeb** PiS" i "LGBT". Nieznany sprawca/y zakradli się na teren świątyni w nocy i zdewastowali go.

- To jest skandal. Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, ale nikt nie ma prawa niszczyć świętych miejsc. Jestem oburzony takim zachowaniem - mówi portalowi Gostynin24.pl burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski.

Aktualizacja

Organizatorzy Strajku Kobiet w Gostyninie odcinają się od aktów wandalizmu i jednocześnie potępiają takie zachowanie. Ich zdaniem dopuściły się tego osoby, które nie brały udziału w samym proteście, zwłaszcza że w jego trakcie nie były artykułowane żadne kwestie dotyczące mniejszości seksualnych. Jak informują, powstanie wulgarnych napisów mogło być także prowokacją, która miała rzucić cień podejrzenia na Strajk Kobiet.

Jak informuje policja w Gostyninie, ratusz przekazał mundurowym nagranie z miejskiego monitoringu. Widać na nim czworo ludzi, najprawdopodobniej w młodym wieku, które widziane były w późnych godzinach wieczornych w pobliżu kościoła NMP Matki Kościoła. Trwają czynności, które mają ustalić, czy zarejestrowana grupa mogła mieć coś wspólnego ze zniszczeniem placu przed świątynią.

Płock. Zniszczony XVI-wieczny zabytek! Czy o to chodzi w Strajku Kobiet? Sprawą zajęła się policja

Pieścirogi. Jedna osoba nie żyje, dwie ranne! Kompletnie pijana 37-latka rozbiła się o drzewo!

Muzyka techno i przemarsz studencki przez centrum Krakowa