[QUIZ] Lecter, Joker, Thanos. Filmowe czarne charaktery wszech czasów

2020-03-08 16:00 Michał Michalak
Hannibal Lecter, Joker czy Thanos? Filmowe czarne charaktery wszech czasów [QUIZ]
Autor: Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0/Pixabay.com Jednym z najbardziej charakterystycznych filmowych czarnych charakterów wszech czasów jest Bane z obrazu "Mroczny rycerza powstaje"

Mierzyli się z nimi Batman, Avengersi czy koalicja agentów FBI z Clarice Sterling na czele. To jednak nie wszystkie postaci reprezentujące mroczną stronę w światowej kinematografii. Pojawiały się w obrazach sensacyjnych i kryminalnych, ale też w filmach familijnych. Zawsze miały jednak sposób na to, by podjąć walkę z pozytywnym bohaterem, choć nieczęsto udawało im się go pokonać.

Filmowe czarne charaktery wszech czasów. Dlaczego Joker malował twarz? Co było hobby Normana Batesa? Jakie były motywacje Thanosa? Te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym quizie. Jeśli nie wyobrażacie sobie kina bez złowrogich bohaterów, to nasze pytania na pewno was zainteresują. Traficie na swoje wszystkie ulubione czarne charaktery, które być może znacie też z książek, dlatego udzielenie odpowiedzi nie powinno stanowić dla was większego problemu. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym quizie!