Koronawirus. Poseł z Płocka: Episkopat sam powinien wprowadzić obostrzenia w kościołach

2020-10-15 13:53 Michał Michalak
Koronawirus. Poseł z Płocka: Episkopat sam powinien wprowadzić obostrzenia w kościołach
Autor: profil facebookowy Arkadiusza Iwaniaka Poseł Lewicy z Płocka Arkadiusz Iwaniak (drugi z lewej) skrytykował Episkopat za brak wprowadzenia obostrzeń w kościołach dotyczących koronawirusa

Arkadiusz Iwaniak, poseł Lewicy z Płocka, uważa, że episkopat sam powinien wprowadzić obostrzenia dotyczące koronawirusa w kościołach. Parlamentarzysta skrytykował przy tej okazji decyzję rządzących, by rygorystyczne nakazy z ostatnich dni nie obejmowały polskich świątyń. Sam nie omieszkał dodać, że jest osobą wierzącą i że "widzi, co się dzieje w kościołach".

Jak informuje portal Tusochaczew.pl, poseł Lewicy z Płocka Arkadiusz Iwaniak twierdzi, że Episkopat sam powinien wprowadzić obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem w Polsce. Parlamentarzysta skrytykował rządzących za ostatnie decyzje, który wyłączają kościoły z rygorystycznych nakazów mających na celu ograniczanie skutków epidemii. Dotyczy to przede wszystkim limitu osób, który obowiązują we wszystkich przestrzeniach zamkniętych, ale nie w polskich świątyniach.

- Sam Episkopat powinien wystąpić z takimi propozycjami, żeby te obostrzenia obowiązywały również w kościołach. Ja jestem osobą wierzącą i też chodzę do kościoła i widzę, co się tam dzieje. Myślę, że bez względu na to, czy to w markecie, czy to na weselu, czy idąc do kościoła, powinniśmy dbać o siebie wspólnie. To jest nasz wspólny obowiązek. Cóż tu komentować – myślę, że Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie chce pod górę kościołowi robić, ale to jest głupia decyzja. Nieodpowiedzialna. Bo tak, jak możemy się zarażać w markecie czy na weselu, tak samo możemy się zarazić w kościele. Wszyscy powinniśmy być równo traktowani - mówi poseł z Płocka portalowi Tusochaczew.pl.

Koronawirus. Biskup Piotr Libera chce krzyży morowych w diecezji! Jeden postawił sam

Klewki. ZMIAŻDŻONE auta! Cztery poważnie ranne osoby! Najstarsza ma 22 lata [ZDJĘCIA]

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: PiS ma pieniądze, ale nie na służbę zdrowia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.