Koronawirus. W Płocku już bez ślubów! Wyjątkiem zagrożenie życia!

i

Autor: Pbartosiak/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Urząd Stanu Cywilnego w Płocku w związku z koronawirusem nie przyjmuje już zgłoszeń o ślubach

Koronawirus. W Płocku już bez ślubów! Przy zagrożeniu życia małżeństwa zawierane w domu!

2020-03-18 12:42

Urząd Stanu Cywilnego w Płocku do odwołania zawiesił przyjmowanie zgłoszeń o chęci wzięcia ślubu. Odbędą się tylko te, które zostały zaplanowane wcześniej, ale i tak zostały przeniesione do mniejszej sali, bo łatwiej ją zdezynfekować. Co więcej, pary młode prosi się o to, by do minimum ograniczyły liczbę gości. Jest za to jeden wyjątek od nowych zasad podyktowanych epidemią koronawirusa.

Zagrożenie życia jednego z przyszłych małżonków - to jedyna sytuacja, gdy Urząd Stanu Cywilnego w Płocku przyjmie zgłoszenie o nowym ślubie, choć małżeństwo zostanie wtedy zawarte w domu. Na miejsce uda się wtedy kierownik USC. W tym tygodniu w mieście odbędzie się jedna taka ceremonia.

Poza tym w Płocku nie będzie już ślubów, nie licząc tych, które zostały zgłoszone przed 17 marca. Z kolei każda z zaplanowanych wcześniej ceremonii odbędzie się w najmniejszej sali Pałacu Ślubów. Każda z par młodych jest ponadto proszona o ograniczenie liczby gości do niezbędnego minimum, przez co należy rozumieć m.in. świadków i najbliższą rodzinę.

Pozostałe zmiany w pracy Urzędu Stanu Cywilnego znajdziecie TUTAJ.

Kogo najczęściej zabija koronawirus?

Inspektor sanitarny o kwarantannie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany