Królewiecka przejezdna, kamienica powstająca przy ulicy gotowa za rok

2019-10-18 11:15

To z powodu wznoszenia budynku panowały tam w ostatnim czasie utrudnienia w ruchu drogowym. Za dwa tygodnie znowu mogą się powtórzyć, ale tym razem nie będzie konieczności zamknięcia ulicy. W cierpliwość muszą się za to uzbroić właściciele powstających w kamienicy "Mieszkań na start".

Nowy, pięciokondygnacyjny budynek to inwestycja Agencja Rewitalizacji Starówki. Na pierwszym i drugim piętrz znajdzie się 12 "Mieszkań na start", czyli wynajmowanych w ramach miejskiego programu wspomagającego młodych płocczan w znalezieniu swojego lokum, na powstanie których ARS pozyskał 2 mln złotych ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Kolejne 4 mieszkania powstaną natomiast na poddaszu, ale będzie je można już kupić własność na komercyjnych zasadach.

Na parterze zlokalizowano z kolei trzy lokale usługowe o powierzchni 78, 74 i blisko 147 metrów kwadratowych, a w piwnicach przewidziano komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

- Staramy się konsekwentnie rewitalizować przestrzeń starego miasta, przede wszystkim w obrębie ulicy Bielskiej i Sienkiewicza - mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Kilka miesięcy podjęliśmy ponadto decyzję o tym, by podobne działania rozpocząć przy Królewieckiej, więc mam nadzieję, że i tą kamienicą będziemy się mogli niedługo pochwalić.

Łączna wartość inwestycji, która ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie listopada przyszłego roku, to 5,7 mln złotych. Równolegle miasto prowadzi także prace przy budowie bądź odbudowie kamienic znajdujących się m.in. przy ul. Sienkiewicza, Kaczmarskiego i Kościuszki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany