Królewskie powitanie w Niemczech drużyny z Płocka

2019-10-15 10:23
Królewskie powitanie w Niemczech drużyny z Płocka
Autor: profil facebookowy Królewskich Płock

Piłkarze Królewskich Płock z rocznika 2008 wzięli w miniony weekend udział w towarzyskim turnieju w Düsseldorfie. W stawce 60 zespołów zespołów zajęli 17. miejsce, rywalizując z takimi tuzami, jak VfL Wolfsburg czy Borussia Mönchengladbach.

Udział w zawodach był niezwykle ważne dla płockiego klubu, bo dopiero po raz pierwszy w historii reprezentowali go za granicą wszyscy jego członkowie.

Nie mniej ważny był cel stricte sportowy, bo Królewscy rywalizowali w Championsrunde, czyli gronie 24 najlepszych zespołów, potykając się m.in. z trzema zespołami, które zameldowały się później w półfinale turnieju. Płocczanie zagrali łącznie 10 meczów, z których wygrali 4, 2 zremisowali i 4 przegrali - udało im się choćby pokonać VFL Wolfsburg i urwać punkty Borussii Mönchengladbach.

Królewscy mogą się ponadto pochwalić, że jako jedyni uczestnicy całej imprezy mieli w swoim składzie dziewczynki, i to od razu 3.

W międzyczasie seniorki Królewskich rywalizowały w 8. kolejce III ligi mazowieckiej, pokonując na wyjeździe Żbika Nasielsk 8:0.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE