Najsłynniejsze budowle świata - rozpoznacie wszystkie? [QUIZ]

2020-08-13 6:00
Najsłynniejsze budowle świata - rozpoznacie wszystkie? [QUIZ]
Autor: Jack Boucher (https://www.loc.gov/pictures/item/ny1251.color.570000c)/Wikimedia Commons Najsłynniejsze budowle świata (na zdjęciu Statua Wolności na Liberty Island w Nowym Jorku))

Najsłynniejsze budowle świata to jednocześnie największe atrakcje turystyczne danego kraju, które co roku odwiedzają rzesze ludzi. Niektóre przyciągają ich swoimi unikalnymi walorami estetycznymi, inne imponują ogromem i rozmachem, a są też takie, które mają bezcenną wartość historyczną i kulturową. Czy rozpoznacie najsłynniejsze budowle świata?

Najsłynniejsze budowle świata to jednocześnie największe atrakcje turystyczne danego kraju. Jeśli nie mieliśmy okazji zobaczyć ich na żywo, to na pewno zrobiliśmy, oglądając zdjęcia czy filmy, i to niekoniecznie dokumentalne. Wieża Eiffla, Statua Wolności i wiele innych są często miejscem rozgrywania różnych scen, które pamiętamy z naszych ulubionych obrazów. Czy Waszym zdaniem wśród najsłynniejszych budowli świata znajdzie się miejsce dla największych atrakcji turystycznych Polski? Przekonajcie się sami, rozpoznając je w naszym quizie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE