NIELEGALNE ŚCIEKI na terenie Mławy! Ubojnia drobiu podejrzana!

2019-12-06 8:04 Michał Michalak
Mława: ŚCIEKI w rowie melioracyjnym! Ubojnia drobiu na cenzurowanym!
Autor: Pixabay.com Ścieki wykryto w rowie melioracyjnym na terenie Mławy, zdj. ilustracyjne

Sprawę nielegalnego zrzutu ścieków bada już ciechanowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. Jak wyjaśnia p.o. jej kierownik Małgorzata Pałka, charakterystyczny kolor i zapach cieczy wskazują, że mogą one pochodzić z ubojni drobiu. Jedyny taki zakład na terenie Mławy został już objęty kontrolą WIOŚ-u, która powinna się zakończyć najpóźniej w ciągu kilku tygodni.

Ścieki w rowie melioracyjnym na terenie Mławy wykryto w minionym tygodniu. Ciecz dostała się tam systemem miejskiej kanalizacji deszczowej. Jej charakterystyczny zapach i kolor skierował podejrzenia na jedyną w mieście ubojnię drobiu. Kontrolę zakładu rozpoczęła już ciechanowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

- To może trochę potrwać - mówi p.o. kierownik delegatury Małgorzata Pałka. - Czeka nas sporo pracy, a ubojnia nie musi udostępniać nam wszystkich dokumentów. W związku z tym nie chciałabym bym przesądzać, kiedy zakończy się cała procedura.

Jak dodaje kierownik Pałka, w przypadku udowodnienia winy ubojni drobiu w Mławie wyciągnięciem odpowiednich konsekwencji zajmą się Wody Polskie.