Nowy Dwór Mazowiecki: Nie żyje noworodek

i

Autor: pixabay.com Dziecko tuż po narodzinach trafiło do jednego ze szpitali w Warszawie.

Nowy Dwór Mazowiecki: Nie żyje noworodek, którego urodziła pijana matka!

2020-01-17 13:15

Nie żyje noworodek, który pod koniec grudnia przyszedł na świat w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim. Maleństwo było wcześniakiem, urodziło się w 28. tygodniu ciąży. Jak się okazało, jego matka była kompletnie pijana. W organizmie noworodka również stwierdzono wysokie stężenie alkoholu. Dziecko tuż po narodzinach trafiło do jednego ze szpitali w Warszawie.

Dziecko przyszło na świat pod koniec grudnia. 44-letnia mieszkanka powiatu legionowskiego urodziła dziecko w 28. tygodniu ciąży. U kobiety stwierdzono ponad 3 promile alkoholu we krwi, a dziecko miało go prawie 3,5 promila. Maleństwo tuż po narodzinach trafiło do jednego ze szpitali w Warszawie.

- W dniu dzisiejszym szpital poinformował prokuraturę nadzorującą dochodzenie w tej sprawie o śmierci noworodka. Ciało dziecka zostało zabezpieczone, w celu przeprowadzenia sekcji zwłok – mówi Marcin Saduś, prokurator z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Przypomnijmy, że matka pijanego noworodka usłyszała już zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Jednak zarzut zostanie zmieniony, ale nastąpi to po sekcji zwłok dziecka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany