Nowy Dwór Maz.: NOWORODEK bardziej PIJANY od matki! Maluszek może trafić do adopcji

2020-01-15 9:24 Michał Michalak
Nowy Dwór Maz.: NOWORODEK bardziej PIJANY od matki! Maluszek może trafić do adopcji
Autor: LisaRigoniPhotography/Pixabay.com Pijana matka urodziła pijane dziecko w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim, zdj. ilustracyjne

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim. 44-letnia mieszkanka powiatu legionowskiego urodziła dziecko w 28. tygodniu ciąży. U kobiety stwierdzono ponad 3 promile alkoholu we krwi, a dziecko, z racji bycia wcześniakiem, miało go prawie 3,5 promila. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim i są już tego pierwsze efekty.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś, matka pijanego noworodka usłyszała już zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień. To jednak nie kończy sprawy.

Prokurator Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim nadal oczekuje na dokumentację medyczną dotyczącą dziecka celem powołania biegłego, który określi, czy stan nietrzeźwości podejrzanej nie wpłynął w sposób trwały na zdrowie noworodka. Dziecko tuż po narodzinach trafiło bowiem do jednego ze szpitali w Warszawie.

Sprawą pijanej matki i jej dziecka zajmuje się również Sąd Rodzinny w Legionowie, który może zdecydować o tym, że maluszek trafi do adopcji.