Ogromny wąż w salonie samochodowym w Płocku! Ukrywał się za szafami

i

Autor: Straż Miejska w Płocku; SHUTTERSTOCK Strażnicy miejscy z Płocka dostali zgłoszenie o "ogromnym wężu" ukrywającym się za szafami jednego z salonów samochodowych. Był to duży okaz zaskrońca

Miał ok. 1,5-metra

Ogromny wąż w salonie samochodowym w Płocku! Ukrywał się za szafami

2022-10-12 11:58

Strażnicy miejscy z Płocka dostali zgłoszenie o "ogromnym wężu" ukrywającym się za szafami jednego z salonów samochodowych. O ile gad mógł mieć nawet 1,5 metra długości, o tyle okazał się zupełnie niegroźny, bo to po prosty duży okaz rodzimego zaskrońca. Mimo to pracownicy salonu samochodowego w Płocku woleli nie ryzykować i wezwali na miejsce pomoc.

Ogromny wąż w salonie samochodowym w Płocku. Ukrywał się za szafami

Ogromny, bo mierzący ok. 1,5-metra wąż został zauważony przez pracowników jednego z salonów samochodowych w Płocku. Gad ukrywał się za szafami, ale nikt nie wiedział jeszcze, że to niegroźny dla człowieka zaskroniec. Potwierdzili to wezwani na miejsce funkcjonariusze straży miejskiej, którzy odłowili węża, dodając, że był to duży osobnik tego gatunku. Zaskroniec został wypuszczony na wolność, więc skończyło się tylko na strachu.

- Przypominamy, aby w podobnych przypadkach nie reagować na własną rękę, tylko natychmiast informować o problemie Straż Miejską w Płocku. Nie zawsze mamy pewność jak konkretny zwierzak zareaguje w sytuacji zagrożenia - napisali municypalni na swojej stronie internetowej.

Od zaskrońca do modliszki

Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 października, a tego samego dnia mundurowi musieli też interweniować w jednej z bibliotek w Płocku, ale i ta sprawa znalazła swój szczęśliwy finał.

- (...) do dyżurnego SM zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która w pomieszczeniach biblioteki znalazła modliszkę i pytała co ma z nią zrobić. Patrol zabrał modliszkę i wypuścił do naturalnego środowiska. Przypominamy, że modliszka jest objęta ścisłą ochroną. Nie można jej zabijać. To bardzo pożyteczny owad - dodają strażnicy miejscy z Płocka.

Sonda
Czy hodowaliście kiedyś egzotyczne zwierzęta: węże, pająki, gekony itp.?
Katowice: Wielki pyton grasuje w mieście. Może mieć nawet dwa metry!
Nasi Partnerzy polecają