Ostrołęka. Tajemnicze głosy pomogły mu uniknąć więzienia! To niedoszły MORDERCA!

2020-03-26 10:36 Michał Michalak
Ostrołęka. Tajemnicze głosy pomogły mu uniknąć więzienia! To niedoszły MORDERCA!
Autor: KELLEPICS/cc0/Pixabay.com Niedoszły morderca z Ostrołęki nie pójdzie do więzienia

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo ws. Mariusza M. 5 listopada ubiegłego roku mężczyzna usiłował zabić Mariusza S., zadając mu kilka ciosów nożem w okolice szyi, klatki piersiowej i w inne części ciała. Poszkodowany przeżył, ale w stanie ciężkim trafił do szpitala. Niedoszły morderca nie trafi jednak do więzienia, a w inne miejsce.

To dlatego, że próbę morderstwa wytłumaczył tajemniczymi, wewnętrznymi głosami, które kazały mu tak postąpić. W związku z tym Mariusz M. został zbadany przez biegłych sądowych z zakresu psychiatrii i psychologii. Stwierdzili oni u mężczyzny objawy choroby psychicznej pod postacią schizofrenii hebefreicznej. Ich zdaniem w czasie próby morderstwa miał całkowicie zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem.

Ta opinia była podstawą wniosku Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce skierowanym do tamtejszego sądu, który umorzył postępowanie karne i zdecydował o umieszczeniu niedoszłego mordercy w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.