Płock: Ewakuacja budynków Mazowieckiej Uczelni Publicznej! Podejrzenie podłożenia bomby! [AKTUALIZACJA]

Płock: Ewakuacja budynków Mazowieckiej Uczelni Publicznej! Podejrzenie podłożenia bomby!
Autor: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku Budynek rektoratu Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku na pl. Dąbrowskiego

Na adres mailowy Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku wpłynęła informacja, że na jej terenie znajduje się materiał wybuchowy. Informację o zagrożeniu przekazało policji Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Trwa ewakuacja budynków uczelni z pl. Dąbrowskiego, ul. Nowowiejskiego, Kościuszki i Gałczyńskiego. Na razie opuściło je ponad 340 osób. Na miejscu są już pirotechnicy z psem.

Aktualizacja 14.00

Pirotechnicy ze specjalnie wyszkolonym do tego psem przeszukali budynki Mazowieckiej Uczelni Publicznej na pl. Dąbrowskiego i na ulicach: Kościuszki, Nowowiejskiego, Gałczyńskiego. W żadnym nie znaleziono jakichkolwiek śladów materiałów wybuchowych, więc alarm bombowy okazał się fałszywy.

Aktualizacja 12.00

Z należących do Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku budynków na pl. Dąbrowskiego i ulicach: Kościuszki, Nowowiejskiego, Gałczyńskiego ewakuowano już wszystkie osoby. Na miejscu cały czas pracują pirotechnicy. Funkcjonariusze przeszukali już te na pl. Dąbrowskiego i przy Nowowiejskiego i nic nie znaleźli.

Jak informuje prorektor ds. studenckich uczelni Agnieszka Grażul-Luft, w mailu pojawiła informacja, jakoby bomba miała wybuchnąć o 9.30.

Wszystko wskazuje na to, że był to fałszywy alarm bombowy.

Decyzję o ewakuacji podjął rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku prof. Maciej Słodki. W poniedziałek rano na adres mailowy placówki wpłynął mail z informacją, że na jej terenie znajduje się bomba.

Trwa ewakuacja wszystkich budynków należących do uczelni na pl. Dąbrowskiego i ulicach: Kościuszki, Nowowiejskiego, Gałczyńskiego. Na razie opuściło je ponad 340 osób.

Na miejscu są już pirotechnicy z psem wyszkolonym do szukania materiałów wybuchowych.