Płock. Kolejne załamanie pogody! Burze i gwałtowne ulewy! [PROGNOZA]

2020-05-22 22:36 Michał Michalak

Nadchodzący weekend przyniesie kolejne w ostatnim czasie załamanie pogody. Od soboty do wtorku nad Płockiem będą przechodzić chmury, które przyniosą burze i gwałtowne ulewy. Duże zachmurzenie pojawi się w sobotę późnym popołudniem, a w nocy pojawią się pierwsze opady deszczu. W niedzielę nad miastem i powiatem można się już spodziewać burz, którym mogą towarzyszyć wyładowania atmosferyczne.

Weekendowe załamanie pogody przyniesie burze i gwałtowne ulewy. Pierwsze będą przechodzić nad Płockiem w nocy z soboty na niedzielę i w trakcie niedzieli. W tym czasie średnia prędkość wiatru osiągnie 23 km/h, a temperatura wyniesie maksymalnie 17 stopni. Największe opady i burze z wyładowaniami atmosferycznymi zapowiadane są na noc z niedzieli na poniedziałek i na pierwszy dzień najbliższego tygodnia - szansa na wystąpienie zjawisk wynosi 80 procent, ale z biegiem dnia będą słabnąć. Termometry pokażą w poniedziałek maksymalnie 16 kresek.

Deszcz utrzyma się do wtorku, choć gwałtowne ulewy przejdą w przelotne opady. Do tego nadal mogą się pojawiać burze, choć o mniej ekstremalnym charakterze - według prognoz wystąpią w czasie dnia, od godzin przedpołudniowych do późnopopołudniowych. Temperatura sięgnie 18 stopni.

Poza niedzielą nie należy się spodziewać zbyt mocnych podmuchów wiatru. Do tego czekają nas ciepłe noce, bo od tej z soboty na niedzielę przez kolejne trzy termometry pokażą 6-9 stopni. Od środy więcej słońca i ok. 20 kresek na termometrze, choć w czwartek znowu pojawi się przelotny deszcz.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Pijany mężczyzna pływał z misiem na Pradze