Opiekunka seniora robiła to notorycznie, gdy jej podopieczny umarł. Nie miała wstydu

2021-10-25 12:19
Płock. Miała się nim opiekować. Razem z chłopakiem okradała go nawet po śmierci!
Autor: StockSnap/cc0/Pixabay.com Mieszkanka Płocka i jej partner przez wiele miesięcy okradali starszego mężczyznę, i to nawet po jego śmierci, pobierając pieniądze z jego konta, zdj. ilustracyjne

Mieszkanka Płocka i jej partner przez wiele miesięcy okradali starszego mężczyznę, i to nawet po jego śmierci. 44-latka najpierw opiekowała się seniorem, który po pewnym czasie udostępnił jej swój PIN do karty bankomatowej. Kobieta wypłacała pieniądze z konta nawet po śmierci mieszkańca Płocka, co zauważyła w końcu córka staruszka. Sprawą zajęła się policja.

Mieszkanka Płocka razem ze swoim partnerem okradała starszego mężczyznę, którym się na początku opiekowała. Wszystko działo się kilka miesięcy przed, a także po śmierci mężczyzny, który w pełni ufając 44-latce udostępnił jej PIN do swojej karty bankomatowej. W tym czasie kobieta, przy udziale swojego 53-letniego partnera, wypłaciła z konta seniora blisko 60 tys. zł. Nie wiadomo, jak długo trwałby jeszcze cały proceder, gdyby nie przebywająca za granicą córka zmarłego, która zauważyła, że oszczędności jej ojca znikają w podejrzany sposób. O wszystkim została poinformowana policja w Płocku, a sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W czwartek 21 października, wczesnym rankiem, zatrzymali oni 44-latkę i jej partnera w ich mieszkaniu. Po tym jak mundurowi wkroczyli do lokum, 53-latek próbował jeszcze ukryć kartę bankomatową, ale na próżno, bo policjanci szybko zorientowali się w jego zamiarach.

Zobacz także: Goworowo. Gdy jechała seatem, z bagażnika wypadł 16-latek! Śmigłowiec zabrał go do Warszawy

- Obszerny materiał dowodowy jaki zebrali policjanci z z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy pozwolił na sformułowanie aż 65 zarzutów kradzieży z włamaniem na kontro bankowe. Zarzuty te usłyszała dzisiaj zatrzymana 44-latka i jej konkubent. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia - informuje policja w Płocku.

Sonda
Czy osoby samotne powinny być objęte dodatkową opieką, np. przez gminę bądź spółdzielnię?
Olsztyn. Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE