Płock. Nie będą w nim mieszkać ani pracować. Co się stanie z budynkiem za 0,5 mln zł? [ZDJĘCIA]

Płock. Nie będą w nim mieszkać ani pracować. Co się stanie z budynkiem za 0,5 mln zł? [ZDJĘCIA]
Autor: Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka/Facebook.com W budynku przy ul. Armii Krajowej w Płocku nikt nie będzie mieszkał ani pracował, ale posłuży on do ćwiczeń strażakom

Ma 12 m wysokości, a na jego ścianach są wypustki w kolorach: niebieskim, żółtym i czerwonym, ale mimo swojej estetyki w nowym budynku przy ul. Armii Krajowej w Płocku nikt nie będzie mieszkał ani pracował. Powstały za 0,5 mln zł obiekt trafi za to pod kuratelę straży pożarnej w Płocku, który będzie w nim organizować różnorakie ćwiczenia, w tym ewakuacji poszkodowanych z wysokości.

W nowym budynku przy ul. Armii Krajowej w Płocku nikt nie będzie mieszkał ani pracował, bo będzie on spełniał jeszcze ważniejszą rolę. W obiekcie powstałym za 0,5 mln zł, które wyłożyły samorządy: Płocka, Mazowsza, powiatu płockiego i Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, straż pożarna w Płocku będzie organizować specjalistyczne ćwiczenia.

Czytaj też: Płock. Wyciek gazu ze stacji paliw przy Zglenickiego! Zablokowany przejazd

Czytaj też: Z jej domu pod Płockiem nic nie zostało. Uratowała się z pożaru, ale straciła dorobek życia! [ZDJĘCIA]

W liczącym 12 m wysokości budynku przy ul. Armii Krajowej w Płocku strażacy będą się uczyli i będą doskonalili: gaszenie pożarów wewnętrznych, poruszanie się klatkami schodowymi, budowanie linii wężowych i ewakuację poszkodowanych z wysokości.

- Planowane jest oficjalne otwarcie obiektu, ale ze względu na stan epidemiczny termin jeszcze nie jest znany… - informuje za pośrednictwem swojego profilu facebookowego prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Płock. Nie będą w nim mieszkać ani pracować. Co się stanie z budynkiem za 0,5 mln zł? [ZDJĘCIA]

Jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie otwarty!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!