Płock: Niebezpiecznie na drogach. IMGW ostrzega przed "zagrożeniem życia i zdrowia"!

2019-12-02 13:33 Michał Michalak
Płock: Niebezpiecznie na drogach. IMGW ostrzega przed zagrożeniem życia i zdrowia!
Autor: Pixabay.com IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami w Płocku i w okolicach

W nocy z poniedziałku na wtorek należy się spodziewać spadku temperatury powietrza do nawet -3 stopni Celsjusza. Może to wywołać oblodzenie i gołoledź. Mokre nawierzchnie dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu mogą lokalnie zamarzać. Trudnych warunków drogowych można się spodziewać od godz. 18 w poniedziałek do godz. 9 we wtorek.

Zgodnie z klasyfikacją IMGW warunki, których należy się spodziewać najbliższej nocy, noszą nr 1 w 3-stopniowej skali ostrzeżeń. To oznacza, że, mogą "powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Prognoza wystąpienia gołoledzi w Płocku i okolicach wynosi 80 procent.

Temperatura minimalna sięgnie od -3°C do -1°C, a temperatura minimalna gruntu ok. -3°C. Już w poniedziałek wieczorem może przelotnie padać śnieg lub deszcz ze śniegiem. Do tego będzie wiał zachodni wiatr, który może osiągnąć 20 km/h.

We wtorek liczne przejaśnienia, choć wieczorem znowu pojawią się chmury i opady. Kolejna noc z minusowymi temperaturami można znowu przynieść oblodzenie i gołoledź, więc uważajmy.