Płock: Alarm bombowy w szkole. Podano godzinę detonacji. Pirotechnicy na miejscu

2019-12-02 11:53 Michał Michalak
Płock: Fałszywy alarm bombowy w Mazowieckiej Uczelni Publicznej! Miała wybuchnąć o 9.30
Autor: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku Budynek Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku przy ul. Gałczyńskiego

Materiał wybuchowy miał się znajdować na terenie Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Tak wynikało z maila, który trafił w poniedziałek rano na adres szkoły. Z należących do niej budynków na pl. Dąbrowskiego i ulicach: Kościuszki, Nowowiejskiego, Gałczyńskiego ewakuowano już wszystkie osoby. Na miejscu cały czas pracują pirotechnicy, którzy przeszukali już dwa budynki i nic nie znaleźli.

Jak informuje prorektor ds. studenckich uczelni Agnieszka Grażul-Luft, pirotechnicy razem ze specjalnie wyszkolonym psem przeszukali już dwa budynki: na pl. Dąbrowskiego i przy ul. Nowowiejskiego. Funkcjonariusze nie znaleźli tam żadnych śladów materiałów wybuchowych, dlatego teraz udadzą się do pozostałych obiektów, tj. na ulice Gałczyńskiego i Kościuszki. Wszystkie zajęcia na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku zostały w związku z tym odwołane odwołane.

W mailu, który trafił w poniedziałek rano na skrzynkę mailową szkoły, znajdowała się informacja o podłożeniu na jej terenie bomby. Ładunek miał wybuchnąć dokładnie o godz. 9.30.

Wszystko wskazuje na to, że był to fałszywy alarm bombowy.