Płock: SMRÓD z Orlenu. Na biurko prezesa Obajtka trafiło oficjalne pismo!

2020-01-15 14:07 Michał Michalak
Płock: SMRÓD z Orlenu. Na biurko prezesa trafiło oficjalne pismo!
Autor: PKN Orlen Uciążliwości zapachowe pojawiły się po awarii jednej z instalacji Orlenu

Na uciążliwości zapachowe związane z awarią instalacji Olefiny II funkcjonującą na terenie koncernu skarżyło się w sobotę 11 stycznia wielu płocczan. Mieszkańcy kontaktowali się z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i redakcjami lokalnych mediów. Informacji odnośnie smrodu z Orlenu zabrakło jednak ze strony samego koncernu. Dlatego na biurko prezesa Obajtka trafiło oficjalne pismo.

Jego autorem jest prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Gospodarz miasta skarży się w nim, że "PKN Orlen, nie po raz pierwszy, nie informuje (...) o zdarzeniach na terenie zakładu produkcyjnego, które mogą budzić niepokój mieszkańców". Jego zdaniem to pracownicy Urzędu Miasta Płocka mobilizują służby koncernu do udzielenia informacji lub interwencji, które mogą wskazać przyczyny smrodu dobiegającego z terenu PKN Orlen, o czym przekonują mieszkańcy.

Nowakowski dodaje, że dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych zwrócił się już do kierownika Działu Ochrony Środowiska PKN Orlen o udzielenie informacji na piśmie na temat awarii instalacji Olefiny II w dniu 11 br. i występujących w tym dniu uciążliwości zapachowych.

Prezydent Płocka informuje ponadto, że do tej pory nie otrzymał raportu dotyczącego sytuacji z 2016 roku, kiedy w powietrzu stwierdzono podwyższone stężenie benzenu.