Płock walczy o S10! Kto reprezentuje miasto w parlamentarnym zespole?

2020-01-14 12:45 Michał Michalak
Płock walczy o S10! Kto reprezentuje miasto w parlamentarnym zespole?
Autor: Mateuszgdynia/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons W jakiej odległości od Płocka zostanie poprowadzona droga S10?

11 stycznia pojawiła się informacja o utworzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy S10. To droga ekspresowa, która połączy Szczecin z aglomeracją warszawską. Cześć trasy ma wieść niedaleko Płocka. Dokładna odległość zależy od tego, który z czterech wariantów drogi zostanie wybrany. Warto, by miasto trzymało rękę na pulsie, co powinno być łatwiejsze z swoim reprezentantem w parlamentarnym zespole.

Reprezentantem Płocka w Parlamentarnym Zespole ds. Budowy S10 został poseł SLD Arkadiusz Iwaniak, dla którego to pierwsza kadencja w tej roli. Jak informuje Portal Płock, pozostali członkowie zespołu to: Włodzimierz Czarzasty, Krzysztof Gawkowski i Jan Szopiński (wszyscy Lewica) i Paweł Olszewski z Koalicji Obywatelskiej. Pierwsze posiedzenie odbędzie się 22 stycznia.

Jak czytamy w Portalu Płock, S10 będzie położona od Płocka w odległości od 10-20 kilometrów. Wszystko zależy od tego, na który z czterech wariantów trasy zdecyduje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niezależnie od tego, który wybierze, prace budowlane zaplanowano dopiero na lata 2026-2029. Ich koszt to, bagatela, od 23-26 mld złotych.