Płock. Tor wyścigowy powstaje na Borowiczkach! Będzie drift? [WIDEO]

2021-10-19 11:07
Płock. Tor wyścigowy powstaje na Borowiczkach! Będzie drift? [WIDEO]
Autor: Paddy McGrath, Worthuse Drift Team - Worthouse Drift Team archive/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Tor wyścigowy na Borowiczkach w Płocku. Obiekt powstaje na terenie dawnej cukrowni (na zdj. pochodzący z Płocka drifter Piotr Więcek)

Tor wyścigowy na Borowiczkach w Płocku. Obiekt powstaje na terenie dawnej cukrowni, gdzie widać ponadto nowo budowane trybuny. Czy na torze wyścigowym w Borowiczkach w Płocku będą się odbywać zawody? Jedna z miejscowych firm od dawna sponsoruje team driftingowy, w którym jeździ pochodzący z Płocka Piotr Więcek. Czy będzie korzystał z toru wyścigowego?

Płock. Tor wyścigowy powstaje na Borowiczkach! Będzie drift? [WIDEO]

Jak informuje Portal Płock, tor wyścigowy powstaje na Borowiczkach w Płocku. Razem z obiektem budowane są też niewielkie trybuny, a jak donosi Petronews, na miejscu można też zauważyć halę. Tor wyścigowy powstaje na terenie po dawnej cukrowni, a według nieoficjalnych informacji Portalu Płock, za inwestycją stoi jedna z największych lokalnych firm - Budmat. Nie od dziś wiadomo, że sponsoruje ona także zespół driftingowy, w którym jeździ syn właściciela przedsiębiorstwa - pochodzący z Płocka Piotr Więcek. W ostatnich latach w Płocku kilkukrotnie odbywały się zawody driftingowe, które organizowano na stadionie Wisły, gdzie powstał ad hoc tor wyścigowy. Czy zostanie zastąpiony przez ten powstający w Borowiczkach? Jak wyjaśnia Petronews, na razie nie wiadomo, czy będzie wykorzystywany komercyjnie, czy może tylko posłuży tylko i wyłącznie jako obiekt treningowy. Czy kibice z Płocka doczekają się toru wyścigowego? Przekonamy się w najbliższym czasie?

Czytaj też: Wyciągnęli go z opla pod Gąbinem i przekazali załodze śmigłowca. Spadł na nich cios!

Czytaj też: To mieszkaniec Płocka uderzył w nissana w Lipie. Dwie osoby nie żyją, pasażerka 31-latka w szpitalu [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA]

Czytaj też: Płock. Upadł na oczach żony, przyleciał śmigłowiec. Trzy zgony w podobnych okolicznościach!

Sonda
Czy wiesz, na czym polega drift?
Ścigali się, kto...będzie najwolniejszy. To jedna z atrakcji I Zlotu Pojazdów FSC i PRL, który odbył się w Lublinie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE