Ranni w wyniku wybuchu żołnierze mogą liczyć na pomoc z Płocka

i

Autor: materiały prasowe

Ranni w wyniku wybuchu żołnierze mogą liczyć na pomoc z Płocka

2019-10-17 10:23

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Płocku odbędzie się w piątek 18 października zbiórka krwi. Trafi ona do członków 29. patrolu rozminowania 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic, którzy ucierpieli w eksplozji. To część ogólnopolskiej akcji "Niepodległą mamy we krwi".

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek 8 października. W kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską (Śląskie) zginęli na miejscu dwaj żołnierze, jeden zmarł w szpitalu, a trzej inni zostali ranni. Zebrana krew wszystkich czterech grup trafi nie tylko do nich, ale też do wszystkich innych osób potrzebujących pomocy, bo celem akcji jest m.in. okazanie solidarności i wsparcia wszystkim dotkniętym przez zdarzenia losowe.

Na jej uczestników czeka wiele nagród. Wśród nich są między innymi torby, kubki termiczne, czapki, apteczki, bidony, koszulki z logo kampanii, natomiast Wojskowy Instytut Wydawniczy ufundował ponad 70 albumów o Ryszardzie Białousie - dowódcy Batalionu Armii Krajowej „Zośka”. Aby mieć szansę na zdobycie ww. nagród, trzeba oddać krew i zrobić zdjęcie w czasie donacji lub inne dokumentujące fakt jej oddania, założyć profil krwiodawcy, dodać donację kampanii i zwrócić uwagę partnera poprzez np. udostępnienie fotki na fb.

Dla krwiodawców z Płocka przewidziano ponadto upominki i instrukcje HDK.

Organizatorami płockiej części akcji są: lokalny oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion i 64 Batalion Lekkiej Piechoty, a jest ona finansowana ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany