Rowerzyści potrąceni na przejściach w Płocku

2019-10-15 11:15
Rowerzyści potrąceni na przejściach w Płocku
Autor: Pixabay.com

Pierwszy wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ulicą Braci Jeziorowskich, gdzie kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa 18-latce, która poruszała się po przejeździe dla rowerzystów. Do analogicznego zdarzenia doszło na ul. NSZ - jeden z kierowców potrącił tam 58-letniego mężczyznę.

Oboje poszkodowanych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala na badania.

W związku z wczorajszymi wydarzeniami rzecznik płockiej policji Marta Lewandowska przypomina kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

"Przepisy wynikające z prawa ruchu drogowego jednoznacznie mówią, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe. Ponadto kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE