Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Ryszard Riedel - najlepsi polscy wokaliści [QUIZ]

i

Autor: Małgorzata i Tomasz Bogdanowiczowie (CC BY-SA 4.0); Archiwum Grażyny Rutowskiej, sygnatura: 40-9-144-9 - Narodowe Archiwum Cyfrowe (CC BY-SA 4.0); Jacek Czyba (CC BY-SA 3.0) Andrzej Zaucha (zdjęcie z 1991 r.) Czesław Niemen (na festiwalu w Opolu w 1975 r.), Ryszard Riedel (pomnik Riedla w Tychach to jedni z najlepszych polskich wokalistów w historii

QUIZ. Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Ryszard Riedel - najlepsi polscy wokaliści

2020-09-18 6:00

QUIZ. Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Ryszard Riedel - to nie tylko jedni z najlepszych polskich wokalistów w historii, ale również artyści, którzy przedwcześnie zeszli z tego świata. Andrzej Zaucha zginął z rąk zazdrosnego męża swojej kochanki. Czesław Niemen zmagał się z nowotworem.. Ryszard Riedel nie poradził sobie ze sławą i wpadł w narkotykowy nałóg, przez który nie wytrzymało jego serce.

QUIZ. Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Ryszard Riedel - najlepsi polscy wokaliści

Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Ryszard Riedel to jedni z najlepszych polskich wokalistów wszech czasów. Każdy z nich zostawił po sobie niezwykle bogatą spuściznę, nagrywając wiele znanych utworów, które dodatkowo w unikalny sposób interpretowali. Niestety ich błyskotliwe kariery zakończyły się zdecydowanie przedwcześnie.

Andrzej Zaucha zginął w 1991 r., gdy on i jego kochanka zostali zastrzeleni przez jej zazdrosnego męża. Trzy lata później zmarł Ryszard Riedel, który choć cierpiał na niewydolność serca, to było wiadomo, że spowodowało ją długotrwałe zażywanie narkotyków. 10 lat później pożegnaliśmy Czesława Niemena, który przez wiele lat cierpiał na nowotwór układu chłonnego. Spróbujcie sił w naszym quizie, by zobaczyć, co wiecie o jednych z najlepszych polskich wokalistów w historii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany