Śmigłowiec wpadł do Wisły. Dwie osoby w ciężkim stanie. Nowe fakty [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-08-13 18:35 Michał Michalak/Damian Ryndak/Magdalena Król
Sady. Śmigłowiec wpadł do Wisły! Trwa akcja ratunkowa! Na miejscu są już nurkowie
Autor: PxHere/CC0 Śmigłowiec wpadł do Wisły w miejscowości Sady w gminie Czosnów w powiecie nowodworskim

Śmigłowiec wpadł do Wisły dziś przed godz. 14 na wysokości Sadów w gminie Czosnów w powiecie nowodworskim. Trwa akcja ratunkowa, w czasie której wyłowiono z wody kobietę i mężczyznę, którzy zostali zabrani do szpitala. Na miejscu pracują strażacy z grupy nurkowej w Warszawie, a także Prokurator Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim i Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Śmigłowiec wpadł do Wisły dziś przed godz. 14 na wysokości miejscowości Sady w gminie Czosnów w powiecie nowodworskim. Trwa akcja ratunkowa, w czasie wyłowiono dwie osoby: kobieta i mężczyzna są w stanie ciężkim. Poszkodowana została zabrana śmigłowcem LPR do Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya w Warszawie, natomiast poszkodowany trafił karetką pogotowia do innej placówki, ale również w stolicy.

Śmigłowiec leciał z Nowego Dworu Mazowieckiego i był pilotowany prawdopodobnie przez kobietę, która odbywała lot szkoleniowy i de facto dopiero uczyła się latać. W miejscowości Sady maszyna gwałtownie obniżyła lot i zahaczyła o taflę wody, a następnie przekoziołkowała i wpadła do Wisły, zanurzając się prawie w całości. Kobieta i mężczyzna sami wydostali się na powierzchnię i zostali wyciągnięci przez ratowników wodnych. Ranny mężczyzna to 25-letni instruktor z województwa kujawsko-pomorskiego, natomiast dane kobiety nie są na razie znane. Wiadomo natomiast, że jej obrażenia są poważniejsze i że ma prawdopodobnie połamane kończyny.

W miejscu zdarzenia strażacy wycinają drzewa. Druhowie czekają także na ciężki sprzęt, który będzie wyciągał śmigłowiec z wody.

- Śmigłowiec jest w wodzie na boku, wystają tylko płozy i część nadwozia. Tam jest około metra głębokości, więc helikopter jest zakotwiczony z jednej strony na dnie. Dwie osoby są poszkodowane, w stanie ciężkim przetransportowano ich do szpitala. Na miejscu jest Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która będzie ustalała przyczyny zdarzenia – poinformował Karol Kierzkowski, rzecznik PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Tak wyciągano maszynę spod wody! [WIDEO]

Helikopter spadł do Wisły w Zakroczymiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak informuje policja w Nowym Dworze Mazowieckim, na miejscu wypadku śmigłowca jest także prokurator rejonowy. Z kolei z relacji portalu Wirtualny Nowy Dwór wynika, że w Wiśle na wysokości miejscowości Sady pracują także strażacy z grupy nurkowej z Warszawy. Lotnisko w Modlinie poinformowało, że przed wypadkiem śmigłowca straciło łączność z załogą maszyny.

Wpadli do Wisły, bo ich kolega kołysał łódką! UTONĄŁ 28-latek