Wakacje 2020 Płock. Kolejne załamanie pogody! Czy doczekamy się słońca? [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

2020-07-15 12:10 Michał Michalak

Cieszmy się dobrą pogodą, póki możemy, bo jeszcze w środę wieczorem nad Płockiem i okolicami pojawią się chmury, które przyniosą deszcze, a w kolejnych dniach także i burze. Na więcej słońca można liczyć dopiero w przyszłym tygodniu, bo w najbliższym czasie czeka nas kolejne załamanie pogody. W czwartek przygotujmy się na duży spadek temperatury.

Wakacje 2020 Płock - pogoda na najbliższe dni

Jeszcze w środę sporo słońca, ale z biegiem dnia będzie przybywać coraz więcej chmur, co oznacza, że czeka nas kolejne załamanie pogody. Dużych, choć przelotnych opadów deszczu można natomiast spodziewać się już w nocy i przez pierwszą połowę czwartku - w godzinach popołudniowych i wieczornych szansa na opady będzie już znacznie mniejsza. W piątek nie powinno padać, ale na niebie i tak będzie dużo chmur, więc nie możemy liczyć na słońce. Od soboty znowu większe zachmurzenie, któremu będą towarzyszyć burze - te najbardziej gwałtowne, razem z ulewami, pojawią się w poniedziałek.

W czwartek ledwie 19 stopni, w piątek już 23, a w weekend i poniedziałek termometry pokażą powyżej 25 kresek. W nocy nadal ciepło, bo ok. 15 stopni - tylko z czwartku na niedzielę zrobi się bardziej rześko (10-11).

Sok z czarnej porzeczki - do spiżarni na zimę.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wakacje 2020 Płock - prognoza długoterminowa

Końcówka lipca nie przynosi dobrych wieści, zwłaszcza dla osób ciepłolubnych. Po poniedziałkowym przesileniu nadejdzie czas z niższymi, jak na wakacje, temperaturami, które będą oscylować wokół nieco ponad 20 stopni. Więcej słońca pojawi się dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Na zdecydowaną poprawę pogody możemy liczyć dopiero na przełomie lipca i sierpnia, kiedy słupki rtęci pokażą ok. 27 kresek, a na niebie będzie niewiele chmur. Taka aura utrzyma się mniej więcej do połowy sierpnia.

Wtedy znowu dojdzie do zmiany, choć nie będą jej poprzedzać ulewne deszcze ani burze, tylko spadek temperatury o 3-4 stopnie. Od połowy sierpnia nadal będą to 23-24 stopnie, a pod koniec drugiej dekady znowu wrócą, na kilka dni, upały. Ostatnie dni wakacji 2020 to znowu spadek temperatury - do nieco ponad 20 kresek na termometrze - i więcej chmur.

Duże, przelotne opady deszczu są spodziewane tylko na początku sierpnia, a kolejne 3 tygodnie mają być z dużą ilością słońca. Symbolicznie może padać tylko w połowie miesiąca i na sam koniec wakacji 2020.