Tragiczny wypadek w Chorwacji

i

Autor: AP PHOTO

Wypadek w Chorwacji

Wypadek pielgrzymki do Medjugorie. Są wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy. Nieoficjalne ustalenia

2022-08-09 7:14

Chorwacka państwowa telewizja HRT przedstawiła najnowsze nieoficjalne ustalenia. Sekcja zwłok 72-letniego kierowcy polskiego autokaru zmierzającego do Medjugoie, zakończyła się. Chorwacka prokuratura już otrzymała jej wyniki.

Są wyniki sekcji zwłok kierowcy

Niemal od pierwszych chwil tego tragicznego wypadku na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Podvorec (Chorwacja) polskiego autokaru wiozącego pielgrzymów do Medjugorie mówiło się, że pojazd mógł zjechać z jezdni i rozbić się, ponieważ kierowca zasnął w trakcie jazdy. Sekcja zwłok, którą przeprowadziły chorwackie służby wykazała, że był 72-latek był trzeźwy - nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz nie cierpiał na ostre choroby.

Rzecznik prokuratury w Varażdinie Darko Galić potwierdził, że pojazdem w momencie wypadku kierował 72-latek. Służby odnalazły jego ciało zapięte pasami bezpieczeństwa na fotelu kierowcy."

- Chcę mi się płakać. Na pewno tata nie zasnął za kierownicą - mówił nam zrozpaczony syn. 

Rodzinom i bliskim ofiar składamy wyrazy współczucia.

Zobacz galerię zdjęć z tej tragedii. Poruszające zdjęcia

Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji

To nie pierwsza tragedia polskiego autokaru za granicą. W 2007 roku zginęło we Francji ponad 50 osób. Posłuchaj historii o katastrofie pod Grenoble w podcaście " PUNKT KRYTYCZNY".

Listen to "Katastrofa autokaru pod Grenoble cz.1" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE