Tragiczny wypadek w Chorwacji

i

Autor: AP PHOTO

Wypadek w Chorwacji

Wypadek pielgrzymki do Medjugorie. Są wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy. Nieoficjalne ustalenia

2022-08-09 7:14

Chorwacka państwowa telewizja HRT przedstawiła najnowsze nieoficjalne ustalenia. Sekcja zwłok 72-letniego kierowcy polskiego autokaru zmierzającego do Medjugoie, zakończyła się. Chorwacka prokuratura już otrzymała jej wyniki.

Są wyniki sekcji zwłok kierowcy

Niemal od pierwszych chwil tego tragicznego wypadku na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Podvorec (Chorwacja) polskiego autokaru wiozącego pielgrzymów do Medjugorie mówiło się, że pojazd mógł zjechać z jezdni i rozbić się, ponieważ kierowca zasnął w trakcie jazdy. Sekcja zwłok, którą przeprowadziły chorwackie służby wykazała, że był 72-latek był trzeźwy - nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz nie cierpiał na ostre choroby.

Rzecznik prokuratury w Varażdinie Darko Galić potwierdził, że pojazdem w momencie wypadku kierował 72-latek. Służby odnalazły jego ciało zapięte pasami bezpieczeństwa na fotelu kierowcy."

- Chcę mi się płakać. Na pewno tata nie zasnął za kierownicą - mówił nam zrozpaczony syn. 

Rodzinom i bliskim ofiar składamy wyrazy współczucia.

Zobacz galerię zdjęć z tej tragedii. Poruszające zdjęcia

Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji

To nie pierwsza tragedia polskiego autokaru za granicą. W 2007 roku zginęło we Francji ponad 50 osób. Posłuchaj historii o katastrofie pod Grenoble w podcaście " PUNKT KRYTYCZNY".

Listen to "Katastrofa autokaru pod Grenoble cz.1" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki