Burza piaskowa w Wielkopolsce

i

Autor: Facebook.com/screen/pixabay.com Burza piaskowa w Wielkopolsce - zdjęcie poglądowe

Burza piaskowa koło Wolsztyna! Nagranie mrozi krew w żyłach

2021-10-21 16:42

Nad Polską przechodzi silny front atmosferyczny, który powoduje burze, silny deszcz, ale przede wszystkim silne wichury. Potężne zawieje powodują, że w niektórych miejscach dochodzi do ekstremalnych i rzadkich zjawisk. W Wielkopolsce, nieopodal Wolsztyna, pojawiła się burza piaskowa! Nagranie Polskich Łowców Burz mrozi krew w żyłach.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w samej Wielkopolsc było do tej pory aż 2 tysiące interwencji w związku z silnym wiatrem. - Mamy zgłoszenia dotyczące m.in. powalonych drzew, blokowanych dróg, zerwanych dachów. Najwięcej zgłoszeń wpływa z Poznania - podał oficer dyżurny wielkopolskiej PSP. Wedle informacji PAP aż 50 tysięcy osób pozostaje bez prądu! To głównie mieszkańcy Leszna i Wrześni. Problemy pojawiają się również na kolei. Niektóre pociągi są opóźnione. Tymczasem w rejonie Wolsztyna zaobserwowano zjawisko, które rzadko występuje w naszym kraju. Polscy Łowcy Burz wrzucili filmik, na którym widać burzę piaskową! Zobaczcie poniższe nagranie.

Ogółem w całym kraju czwartek do godziny 14.30 w związku z silnym wiatrem straż pożarna w całym kraju interweniowała ponad 3,2 tys. razy. Najwięcej interwencji na Dolnym Śląsku i właśnie w Wielkopolsce. Do mieszkańców kilku województw rozesłano alert RCB. - Uwaga! Dziś, w nocy i jutro rano silny wiatr (21/22.10). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące przedmioty - czytamy w wiadomościach SMS.

W naszym serwisie trwa relacja z wichur w całej Polsce. Szczegóły zobacz tutaj: Pogodowy pogrom w Polsce! Wiatr powala drzewa i blokuje pociągi. Ofiary śmiertelne i ranni! [RELACJA NA ŻYWO]

Potężna wichura we Wrocławiu.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany