Koronawirus, Poznań: 1,2 tysiąca szczepionek w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". Mnóstwo chętnych

Koronawirus, Poznań: 1,2 tysiąca szczepionek w ramach akcji Zaszczep się w majówkę. Mnóstwo chętnych
Autor: archiwum portalu Koronawirus, Poznań: 1,2 tysiąca szczepionek w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". Mnóstwo chętnych / Zdjęcie poglądowe

Przed godziną 8.00 rozpoczęły się w poniedziałek (3.05.2021) w Poznaniu szczepienia przeciw COVID-19 prowadzone w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". - Służby wojewody podały, że na chętnych czeka jeszcze ok. 1,2 tys. dawek szczepionki - przekazuje Polska Agencja Prasowa.

Koronawirus, Poznań: 1,2 tysiąca szczepionek w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". Mnóstwo chętnych

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu powiedział w rozmowie z PAP, że 3 maja od rana w mobilnym punkcie szczepień na poznańskiej Malcie zaszczepionych zostało ok. 200 osób. - W kolejce na zaszczepienie czeka obecnie ok. 150 osób, czas oczekiwania wynosi ok. 1,5 h. Założenie jest takie, że będziemy dziś szczepić do ostatniego pacjenta – lub do ostatniej szczepionki -  powiedział PAP Stube.

Czytaj też: Poznań: Maltanka wraca na tory! Znamy szczegóły

- W ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" szczepić się mogą, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, osoby z e-skierowaniem. Podawana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson. W niedzielę na Malcie zaszczepiono wszystkich chętnych, 1024 osoby. Podobna liczba chętnych otrzymała szczepionkę w sobotę - czytamy w komunikacie Polskiej Agencji Prasowej.

Kadra medyczna będzie czekać w punkcie szczepień przy trybunie głównej toru regatowego do ok. godz. 19.00.

Tak piszemy o koronawirusie w Poznaniu:

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE