Koronawirus. Piąta fala coraz groźniejsza! Raport z Wielkopolski [28.01.22]

2022-01-28 10:32
Koronawirus. Ile jest dzisiaj zakażeń? Raport z Wielkopolski [28.01.22]
Autor: Pixabay.com Koronawirus. Ile jest dzisiaj zakażeń? Raport z Wielkopolski [28.01.22]

Koronawirus w Polsce. Pandemia szaleje na całym świecie. Ile dziś (28.01) nowych przypadków zakażenia? Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Również w piątek (28 stycznia) resort zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 28 stycznia 2022, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Na świecie dominuje wariant koronawirusa - omikron, który jest bardzo zaraźliwy. W związku z tym wiele krajów notuje rekordy zakażeń i śmiało można mówić o piątej fali pandemii.

Ile dziś (28 stycznia) jest nowych zakażeń? Ministerstwo Zdrowia o 10:30 publikuje najnowszy raport dotyczący kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Możemy z niego wyczytać, w których województwach potwierdzono nowe zachorowania.

Koronawirus w Polsce 28 stycznia 2022 r. Dane z 16 województw

Ministerstwo Zdrowia codziennie o 10:30 publikuje najnowszy raport dotyczący kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile dziś nowych przypadków zakażenia? Najnowsze dane zostaną opublikowane poniżej.

W piątek (28 stycznia 2022) resort zdrowia poinformował o 57 262 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 85 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 186 osób.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 4 752 700 osób. Niestety, 104 907 osób zmarło.

Koronawirus w Wielkopolsce. 28 stycznia 2022 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 4935 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarło 28 osób.

Sonda
Czy polski rząd w wystarczający sposób ogranicza skutki pandemii koronawirusa?
CM Medyk wykorzystał innowacyjną metodę badania na koronawirus i zrobił bezpieczną imprezę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE