Koronawirus w poznańskim przedszkolu! Dzieci i nauczyciele na KWARANTANNIE!

2020-09-18 15:07 AGO
przedszkole
Autor: FeeLoona/Pixabay.com

U jednego z nauczycieli poznańskiego Przedszkola nr 53 stwierdzono zakażenie koronawirusem. Pedagog już od prawie tygodnia przebywa w domu i nie ma bezpośredniej styczności z innymi osobami. Mimo to, zdecydowano o objęciu kwarantanną jedną grupę dzieci oraz pracowników, którzy mieli kontakt ze wspomnianym nauczycielem.

- Informację o nauczycielu zakażonym COVID-19 dyrekcja przedszkola otrzymała z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w czwartek, 17 września. Pedagog, o którym mowa już od soboty, 12 września przebywa na kwarantannie, ponieważ miał kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa - wyjaśnia Urząd Miasta w Poznaniu.

W związku z powyższym Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o objęciu kwarantanną grupy dzieci, w której wcześniej pracował nauczyciel, a także pracowników, którzy mieli z nim kontakt.

Kwarantanna będzie trwała od piątku, 18 września do poniedziałku, 21 września. Dłuższy czas izolacji nie jest potrzebny ze względu na wcześniejszy okres odseparowania zakażonego pracownika przedszkola (według aktualnych przepisów kwarantanna trwa 10 dni).