Lecisz w daleką podróż, a zapomniałeś wody? Skorzystaj z darmowego zdroju na Ławicy!

2019-06-30 16:00
Zdrój wodny na Ławicy
Autor: rawpixel/pixabay.com zdjęcie poglądowe

Teraz poznaniacy, którzy lecą w daleką podróż, czy chociażby przebywają na terenie lotniska, a nie mają ze sobą wody, nie muszą wydawać pieniędzy na jej kupno. Od niedawna działa tam darmowy zdrój wodny.

Zamiast płacić nawet 9 złotych za półlitrową butelkę, można za darmo uzupełnić na przykład swój własny bidon! W hali odlotów poznańskiego lotniska pojawił się zdrój wodny. To urządzenie z którego można napić się zdrowej kranówki.

- Stwierdziliśmy również, że zdrój musi być oznakowany. Nasi graficy stworzyli rodzaj tapety, na której w kilku językach jest napisane, że jest to woda pitna, kranowa. No bo skoro to lotnisko, to goście z różnych stron świata przyjeżdżają. Zauważyliśmy, że jest bardzo duży odzew na to - mówi Dorota Wiśniewska z Aquanetu i dodaje, że takich urządzeń w Poznaniu jest coraz więcej – przede wszystkim w szkołach. - Stawiamy tych zdrojów sporo, w tej chwili jest ich już ponad siedemdziesiąt, w mniej niż siedemdziesięciu szkołach, bo w niektórych stoi więcej niż jeden. No i plany na kolejne lata też mamy w tym obszarze, więc działa to - dodaje. Szkoły i instytucje, które chciałyby żeby na ich terenie stanęły zdroje wodne, mogą zgłaszać się do Aquanetu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE